NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wzruszające chwile Rity Cosby. Przyjaciółka Polaków rozmawiała z papieżem

Wzruszające chwile Rity Cosby. Przyjaciółka Polaków rozmawiała z papieżem

08.06.2014, godz. 22:00
Rita Cosby, papież Franciszek
Rita Cosby, papież Franciszek foto:

Rita Cosby – znana dziennikarka, przyjaciółka Polaków, córka Ryszarda Kossobudzkiego – dostąpiła zaszczytu osobistej rozmowy z Ojcem Świętym Franciszkiem. Mająca polskie korzenie Cosby stała się tym samym jedną z pierwszych amerykańskich dziennikarek, które rozmawiały z nowym papieżem...

Miało to miejsce w Watykanie, na Placu Św. Piotra, skąd nadawała audycję dla 77 WABC Radio New York, w którym od niedawna prowadzi audycję wraz z dziennikarzem NY1, Patem Kiernanem.
Cosby zapytała papieża między innymi o jego prawdopodobną misję jako mediatora pokojowego na Środkowym Wschodzie. Papież spotkał się bowiem w niedzielę z prezydentem Izraela Szimonem Peresem i prezydentem Palestyny, Mahmoudem Abbasem.
Choć miała okazję przeprowadzać wywiady z ponad 20 liderami politycznymi, w tym pięcioma amerykańskimi prezydentami, Cosby przyznaje, że bezpośrednia rozmowa z Ojcem Świętym to dla niej duży zaszczyt i ogromne przeżycie... Papież Franciszek nie jest jedynym zwierzchnikiem Kościoła, z jakim rozmawiała. Wcześniej spotkała się również z Benedyktem XVI i świętym Janem Pawłem II.
Foto: Courtesy of L'Osservatore Romano

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: