NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wyznaję zasadę: nieważne gdzie, ważne z kim. Ania Wyszkoni wystąpi przed polonijną publicznością w Connecticut i New Jersey, natomiast w Nowym Jorku planuje... zakupy.

Wyznaję zasadę: nieważne gdzie, ważne z kim. Ania Wyszkoni wystąpi przed polonijną publicznością w Connecticut i New Jersey, natomiast w Nowym Jorku planuje... zakupy.

16.02.2014, godz. 06:00
Ania Wyszkoni
foto:

Interesujące muzyczne wydarzenie czeka Polonię: już 22 lutego w Plainville (CT) niepowtarzalny koncert, podczas którego zaprezentuje się cała plejada gwiazd, między innymi Ania Wyszkoni. Artyści co prawda nie wystąpią w samym Nowym Jorku, ale jak zapowiedziała Ania przed przyjazdem do Stanów, będzie można ją spotkać na nowojorskich ulicach: planuje wpaść tu na zakupy... Polska wokalistka opowiada naszym Czytelnikom, jak łączy obowiązki matki i artystki, a także zdradza tajemnicę, jak rozpoczęła się jej współpraca z Maciejem Zakościelnym.

- Zawsze powtarzałaś, że lubisz zwiedzać Nowy Jork. Proszę, powiedz, co już udało ci się zobaczyć w metropolii?

- Zarówno w Chicago, jak i w NYC byłam już kilka razy. Jest wiele fantastycznych miejsc, ale za każdym razem odkrywam też nowe. Podczas ostatniej wizyty w Nowym Jorku fotograf Marcin Żurawicz pokazał takie, w których jest niewielu turystów, ale są bardzo intrygujące i tajemnicze. Jadłam wtedy chyba najwspanialsze owoce morza w życiu... Uwielbiam odkrywać tajemnice miast, do których rzuca mnie los. Chciałabym i tym razem znaleźć czas na przyjemności. Pójść do jakiejś oryginalnej restauracji z moimi przyjaciółmi z zespołu, pokazać im wodospad Niagara, którego nie mieli jeszcze okazji zobaczyć. Chcę przywieźć z tej podróży wiele pięknych wspomnień, zarówno muzycznych - z koncertów i spotkań z publicznością - jak i towarzyskich, bo wyznaję w życiu zasadę "nieważne gdzie, ważne z kim".

- A gdzie podczas tej wizyty będziesz chciała pójść? Znajdziesz czas, aby z New Jersey, gdzie odbędzie się koncert, podjechać do NYC?

- Nowy Jork to jeden z najważniejszych celów prywatnych podczas tej podróży. Uwielbiam Manhattan, tamtejsze tempo życia, wielokulturowy tłum na Times Square.

Nie odmówię sobie tej wizyty. Takie miejsca mnie napędzają. Wybiorę się również na małe zakupy do ulubionych sklepów.

- Jak godzisz obowiązki matki z pracą artystki (z tym zazwyczaj najwięcej kłopotu mają gwiazdy)?

- To rzeczywiście nie jest łatwe, ale jak widać możliwe. Moje dzieci to dla mnie największy i najpiękniejszy dar. Lecz muzykę również kocham ponad wszystko. Cieszę się, że nie byłam zmuszona do rezygnacji z tej wielkiej pasji. Moje pociechy wiedzą, jak wiele dla mnie znaczy to, co robię, ale wiedzą również, że dla nich jestem gotowa oddać wszystko, jeśli tylko będzie trzeba... Kobiety pracujące, realizujące swoje zawodowe plany nie są w dzisiejszych czasach żadnym zaskoczeniem. Trzeba tylko zachować zdrowy rozsądek, umiar i umiejętnie rozplanować swój czas, tak by wystarczyło go dla wszystkich i na wszystko.

- Ostatnio byłaś w Stanach z malutką córeczką Polą. Czy tym razem również przylatujesz z nią?

- Tym razem Pola zostaje w domu. Czeka nas bardzo intensywny czas, przejazdy, próby, koncerty. Nie będziemy mieli zbyt wielu wolnych chwil. To moim zdaniem męczące dla dziecka w jej wieku. W domu ma bezpieczną przystań. Zostaje z bratem u babci.

- Przed publicznością wystąpisz z Maciejem Zakościelnym. Co połączyło wasze drogi artystyczne?

- Nasze drogi splatają się pierwszy raz i jestem tym bardzo podekscytowana. To świetny i bardzo ambitny aktor z talentem muzycznym. Czuję, że czeka nas piękna przygoda. Przygotowałam na tę trasę kilka specjalnych utworów. Razem z Maciejem zaśpiewamy coś z klasyki polskiej piosenki. A kabaretowy show Grzegorza Halamy z pewnością dostarczy wszystkim wielu emocji. Będzie czas na śmiech i na wzruszenia. Nie mogę się doczekać naszej wspólnej artystycznej podróży. Poza sceną też zapowiada się bardzo miło i ciekawie.

- Jakie masz plany na swoją artystyczną przyszłość?

- Po powrocie do Polski wchodzę do studia, gdzie powstaje specjalna edycja mojej płyty "Życie jest w porządku". Na płycie, która swoją premierę będzie miała w kwietniu, pojawi się kilka nowych kompozycji, między innymi jedna napisana specjalnie dla mnie przez pana Seweryna Krajewskiego. Trwają również przygotowania do wyjątkowych koncertów poświęconych Markowi Jackowskiemu, z którym miałam wielki zaszczyt pracować. Na scenie podczas tego szczególnego wydarzenia pojawią się wszyscy goście, których Marek zaprosił do współpracy przy swoim ostatnim solowym albumie: Anna Maria Jopek, Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski, Muniek Staszczyk. Jestem szczęśliwa, że znalazłam się w tym gronie. Niedawno premierę miał teledysk do piosenki "Odnajdziemy się", którą na tej płycie wykonuję w duecie z Markiem. Album ma już status złotej płyty. Został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy. Myślę, że i koncerty dla Marka będą wyjątkowym przeżyciem, zarówno dla publiczności, jak i dla nas - artystów, śpiewających w ten wieczór specjalnie dla Marka. Będę również sporo koncertować z moim zespołem. Ciągle pracuję i rozwijam swoje występy pod kątem muzycznym i widowiskowym. Strona wizualna spotkań z publicznością jest dla mnie bardzo ważna, dlatego o nią dbam. Czeka mnie zatem pracowity czas.

- Gdybyś spotkała złotą rybkę, to o co byś ją poprosiła?

- Moje marzenia są moją tajemnicą. Mam ich całe mnóstwo. Są takie, których spełnienie graniczy wręcz z cudem, ale bez takich marzeń byłoby nudno...

Ania Wyszkoni

W 1996 r. została wokalistką zespołu Łzy. W tym samym roku zespół wydał kasetę, z której piosenki były emitowane na antenie kilku lokalnych rozgłośni radiowych. W 1998 r. ukazała się debiutancka płyta Łez pt. "Słońce". Kariera medialna rozpoczęła się wraz ze zdobyciem Grand Prix na festiwalu Gama w 1999 r. Drugi album zespołu Łzy - "W związku z samotnością", dzięki takim utworom jak "Agnieszka już dawno..." czy "Narcyz się nazywam" osiągnął w 2001 r. duży sukces, zdobywając status platynowej płyty. Ostatnio podczas jubileuszowego 50. KFPP w Opolu wokalistka otrzymała Super Nagrodę. 26 czerwca 2013 r. wydany został trzeci singel promujący album "Życie jest w porządku".

"Muzycznie i na wesoło" - na niepowtarzalny koncert zapraszają wspaniali artyści z Polski: Ania Wyszkoni z zespołem, także z legendarnym gitarzystą grup Wanda i Banda , Bajm , Budka Suflera - Markiem Raduli. Na scenie z muzykami wystąpi również znany aktor i piosenkarz Maciej Zakościelny. Ponadto pojawi się duet kabaretowy: Grzegorz Halama i Jarosław Jaros.

Koncerty odbędą się 22 lutego o godz. 8 wieczorem w Plainville, CT (Plainville High School Auditorium) i 23 lutego o godz. 5 po południu w Rahway, NJ (Union County Performing Arts Center). Informacje pod numerem telefonu 847-925-8672 i na stronie www.christopherentertainment.com.

autor: Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: