NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wysyp kamer na ulicach Nowego Jorku

Wysyp kamer na ulicach Nowego Jorku

01.05.2014, godz. 19:41
nyc, kamera,
foto:

Kierowcy, noga z gazu! Urzędnicy miejscy decydują o montowaniu kolejnych kamer monitorujących prędkość, z jaką poruszają się samochody. Już niebawem następne urządzenia pojawią się w okolicach szkół, gdzie przez jezdnie przechodzą uczniowie.

Okazuje się bowiem, że chociaż w terenie zabudowanym obowiązują ograniczenia prędkości, wielu kierowców ich nie przestrzega.

Jak się dowiedzieliśmy, w pierwszej kolejności 69 kamer zostanie zamontowanych w pobliżu szkół w Suffolk County, a dodatkowych 56 w Nassau County. W samym Nowym Jorku prędkości, z jakimi poruszają się samochody, już teraz monitoruje 20 kamer przy szkołach, a zamontowanych będzie jeszcze 120.

Przypomnijmy, instalacja kamer była jednym z postulatów podczas kampanii wyborczej obecnego burmistrza Billa de Blasio. Między innymi w ten sposób chce on ograniczyć liczbę śmiertelnych wypadków, do jakich dochodzi na nowojorskich drogach. Z montowania kamer cieszą się również lokalni włodarze, bo dzięki mandatom przybywa pieniędzy w ich budżetach (za przekroczenie prędkości grozi mandat w wysokości 50 dol.).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: