NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wypadła z rollercoastera na oczach dzieci

Wypadła z rollercoastera na oczach dzieci

22.07.2013, godz. 02:00
Rollercoaster
foto:

Jeszcze zanim ruszyła kolejka, mówiła: "Nie czuję się bezpiecznie"

Tragiczny wypadek w popularnym parku rozrywki Six Flags w Teksasie. Podczas szybkiej jazdy z jednego z wagoników rollercoastera Texas Giant wypadła kobieta. Świadkami tego koszmaru byli nie tylko przypadkowi ludzie, ale i jej dzieci - donosi Associated Press.

Do tej niewyobrażalnej tragedii doszło w piątek ok. 7 wieczorem. Sharon Parker, rzeczniczka prasowa parku, potwierdziła, że "w czasie jazdy Texas Giant, największą na świecie tego typu stalowo-hybrydową kolejką, śmierć poniosła kobieta". Nie podała jednak, w jaki sposób zginęła, ale według świadków znajdujących się w tym samym wagoniku kobieta wypadła, kiedy kolejka jechała "do góry nogami."

- Ona wsiadła do wagonika ze swoimi dziećmi. Kiedy blokada zabezpieczająca opadła, widziałam po reakcji na jej twarzy, że coś jest nie tak. Słyszałam jak mówiła do jednej z pracujących przy obsłudze młodych dziewczyn, że jej zabezpieczenie nie zadziałało. Wtedy pracownica odpowiedziała, żeby ruszyła blokadą jeszcze raz i jak usłyszy: "klik, klik, klik", to znaczy, że jest OK. Ale jej kliknęło tylko raz. Mimo wszystko pozwolili jej zostać w wagoniku - relacjonowała w "Dallas Morning News" Carmen Brown.

Ale to, co widziała Brown, jest niczym w porównaniu z tym, co przeżyły osoby znajdujące się w tym samym wagoniku. Wśród nich dzieci kobiety. - To było coś strasznego. Te biedne dzieci zaczęły krzyczeć: "Moja mamusia, moja mamusia!" - relacjonował lokalnym mediom John Putman, który wraz ze swoją rodziną był w tym samym wagoniku co ofiara.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: