NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wykorzystywali nielegalnych. Płacąc im nędzne grosze

Wykorzystywali nielegalnych. Płacąc im nędzne grosze

19.06.2013, godz. 02:00
Dolary
foto:

Szok! To, co przedstawili śledczy, to zwykłe niewolnictwo! Właściciele 14 sklepów popularnej sieciówki z jedzeniem 7-Eleven w stanie Nowy Jork i Wirginia wykorzystywali nielegalnych imigrantów, zmuszając do pracy ponad siły i płacąc im za to nędzne grosze.

Imigranci z Pakistanu i Filipin przyjeżdżali do Stanów, aby tu zrealizować swój American Dream. Niestety, zamiast się dorabiać i budować swoją przyszłość, wpadali w sidła nieuczciwych właścicieli sklepów 7-Eleven. A ci zmuszali ich do niewolniczej pracy, czasem nawet po sto godzin w tygodniu. Tymczasem płacono im tylko za połowę godzin i to po najniższych stawkach. Właściciele sklepów mówili im, że pozostałą część należnego wynagrodzenia zostawiają sobie na pokrycie kosztów mieszkania imigrantów w pensjonatach, które również prowadzili zarządzający sklepami 7-Eleven. Nieuczciwi biznesmeni oferowali swoim pracownikom również fałszywe numery Social Security.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak kilku wykorzystywanych w nieludzki sposób pracowników złożyło skargę na pracodawcę.

- To był niedopuszczalny, nowoczesny system niewolnictwa. Właściciele sklepów najzwyczajniej wykorzystywali pracowników - mówi Loretta Lynch, prokurator z Brooklynu.

Jak podaje "Daily News", w wyniku poniedziałkowej obławy agentów FBI na franczyzowe sklepy działające w sieci 7-Eleven na Long Island w Nowym Jorku i w Wirginii aresztowano dziewięciu właścicieli i menedżerów.

Rzecznik sieci 7-Eleven powiedział, że firma współpracuje ze śledczymi, jednak odmówił dalszego komentarza. Niestety, to nie koniec koszmaru zatrudnianych nielegalnie imigrantów. Jak podają media, teraz grozi im deportacja.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: