NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wygłosiła orędzie zamiast Obamy

Wygłosiła orędzie zamiast Obamy

14.04.2013, godz. 17:23
Barack Obama
foto:

Francine Wheeler, której syn Ben zginął w grudniu w przerażającej strzelaninie w szkole Sandy Hook w Newtown, wystąpiła w sobotnim radiowym orędziu prezydenta Baracka Obamy. Poprosił ją o to sam prezydent, który chce wywrzeć nacisk na Kongres w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących posiadania broni.

Jak podaje Huffington Post, w minionym tygodniu Obama zaprosił do Waszyngtonu 12 rodzin ofiar z Newtown. To część jego kampanii na rzecz zaostrzenia przepisów dotyczących sprzedaży i posiadania broni. Rodziny, które przyleciały prezydenckim Air Force One, mogły spotkać się z kongresmenami i senatorami w stolicy kraju, by przekonać ich do zmiany obowiązującego prawa.

Jednym z elementów kampanii było również cotygodniowe przemówienie wygłoszone nie przez prezydenta, a osobę pozbawioną przez szaleńca ukochanego dziecka.

– Mamy nadzieję, że żaden inny rodzic nie doświadczy już takiego smutku i żalu jaki my musimy przechodzić – mówiła wzruszona Francine Wheeler. – Pomóżcie nam zrobić coś, by taka tragedia jak nasza, nigdy nie stała się waszym udziałem.

http://www.huffingtonpost.com/2013/04/13/francine-wheeler-newtown-obama-address-gun-control_n_3075376.html

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: