NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wydział zdrowia namawia do jabłek

Wydział zdrowia namawia do jabłek

21.08.2014, godz. 05:00
jabłka
foto:

„Take Me With You” czyli „Weź mnie ze sobą” – to hasło najnowszej kampanii Wydziału Zdrowia, która ma zachęcić nowojorczyków do jedzenia owoców i warzyw. Już wkrótce w całej metropolii pojawią plakaty namawiające do zabrania „na drogę” jabłka zamiast niezdrowej przekąski.

– Nie trzeba chyba nikomu mówić jak ważne w naszej diecie są świeże owoce i warzywa. Niestety, coraz częściej wypierane są niezdrowymi snackami – mówi szefowa Wydziału Zdrowia, dr Mary Basset. – Najsmutniejsze jest to, że coraz więcej dzieci nabiera tych złych nawyków i znają warzywa pod postacią frytek i chipsów. To wszystko prowadzi do otyłości i chorób serca oraz innych schorzeń. Dlatego rozpoczęliśmy tę kampanię, by zachęcić do zdrowych przekąsek. Przecież zapakowanie sobie na drogę jabłka, gruszki, banana, marchewki selera czy też innych owoców lub warzyw to przecież nic strudnego i wymagającego wysiłku – przekonuje.

Dodaje również, że Wydział Zdrowia wraz z innymi miejskimi agencjami będzie robić wszystko, by każdy nowojorczyk miał dostęp do świeżych owoców i warzyw. Mniej zamożni mieszkańcy metropolii będą mogli ubiegać się o Supplemental Nutrition Assistance Program – czyli byłe Food Stamps (talony na żywność) – które będą akceptowane na bazarkach albo o tzw. Health Bucks, za które kupią tylko zdrowe przekąski.

Żródło foto: NYC Health Department

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: