NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wydarzenia USA

Wydarzenia USA

10.08.2015, godz. 23:24
Aligator
foto:

Expressem

Orlando, FL

Atak aligatora

O tym, jak niebezpieczne jest kąpanie się w rzekach na Florydzie przekonała się Rachael Lilienthal (37 l.), która weszła do wody w Wekiva River. Znienacka podpłynął do niej aligator i odgryzł kobiecie rękę na wysokości łokcia. Na szczęście wszystko widzieli kajakarze, którzy natychmiast podpłynęli do ofiary aby udzielić jej pomocy i przepędzić bestię, którą zajadała się kończyną kobiety. Wiosłami okładali gada aż ten odpłynął. Na miejsce wypadku zostały wezwane służby ratunkowe.

 

Nowy Jork, NY

Policja dostanie dodatkowe paralizatory

 

New York Police Department rozda swoimi policjantom tysiąc dodatkowy paralizatorów. W ten prosty sposób policja rzadziej będzie sięgała po broń palną biorąc udział akcjach łapania przestępców. Dodatkowe paralizatory kosztować będą miasto ponad 4.5 mln dolarów. Aby policjant mógł używać paralizatora, musi przejść odpowiednie szkolenie. Obecnie tylko sierżanci patrolowi i członkowie Emergency Service Unit przeszli odpowiednie szkolenia i mogą używać paralizatorów.

 

Newark, NJ

Kolejny dron nad lotniskiem

Kolejny incydent z dronem w roli głównej zgłosiło czterech pilotów lądujących na Newark Airport. I to zaledwie kilka dni od problemów, jakie mieli piloci starający się wylądować na JFK – wtedy to inny dron znajdował się w niebezpiecznie bliskiej odległości od maszyny utrudniając manewr lądowania. Całe szczęście i tym razem pilotom udało się bezpiecznie wylądować na płycie lotniska. Jednak istnieją uzasadnione obawy, że kolejnym razem piloci mogą już nie mieć tyle szczęścia i może dojść do tragedii.

 

Brooklyn, NY

Zawody budowania zamków z piasku

Już w najbliższą sobotę na plaży na Coney Island odbędą się doroczne zawody w budowaniu zamków z pisku – Coney Island Sand Sculpting Contest. W tym roku będą odbywać się już po raz 25. Na imprezie spodziewanych jest około 10 tysięcy osób – tak uczestników jak i widzów podziwiających piaskowe dzieła. Początek: 11 am. Zwycięzcy będą ogłaszani o 3 pm przed Wonder Wheel Park. Wstęp: wolny.

 

tagi: NYC USA
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: