NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wybrano grupę imigrantów, którzy dostąpią zaszczytu osobistego spotkania Ojca Świętego. Papież pobłogosławi imigrantów

Wybrano grupę imigrantów, którzy dostąpią zaszczytu osobistego spotkania Ojca Świętego. Papież pobłogosławi imigrantów

06.09.2015, godz. 20:12
Papież Franciszek
foto:

Zbliżająca się wizyta Ojca Świętego to bardzo ważne wydarzenie w życiu milionów nowojorskich katolików. A dla grupy wybrańców – którzy będą mieli możliwość osobistego spotkania się z papieżem Franciszkiem – wyjątkowo szczególne. Zaszczytu takiego dostąpi grupa kilkunastu imigrantów.

Jak poinformował ksiądz Kevin Sullivan, stojący na czele Catholic Charities wśród wybranych osób są tak legalni jak i nieudokumentowani imigranci. – Te osoby to „materiał” z jakiego uszyty jest Nowy Jork. Nasza metropolia jest, nasz kraj jest piękny i potężny dzięki imigrantom, ich wartościom, kulturze, pracy. Ojciec Święty doskonale to wie, dlatego też chce spotkać się z tymi ludźmi – powiedział Sullivan przedstawiając wybrańców.
– Papież w ten sposób będzie chciał podkreślić swój szacunek do drugiego człowieka i tym samym przekazać przesłanie politykom i rządzącym, aby uczynili tak samo – dodał duchowny. Papież spotka się z imigrantami 25 września w Our Lady Queen of Angels School w East Harlem. Wśród osób, które dostąpią zaszczytu i zostaną pobłogosławione przez papieża znalazł się m.in. 16-letni Christhian Contreras, który uciekł przed nędzą z Hondurasu mając 14 lat. Nastolatek przyznał, że dla niego to wielkie wyróżnienie i czuje się tak, jakby został wybrany przez Pana Boga. - Poproszę papieża, aby się za nas wszystkich tutaj żyjących modlił, a także za Amerykę i nasze rodzinne kraje, które z różnych powodów musieliśmy opuścić – powiedział Contreras.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: