NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wybory w USA. Trump-Clinton: Wojna na haki

Wybory w USA. Trump-Clinton: Wojna na haki

08.11.2016, godz. 00:00
głosowanie, vote, wybory, mobilizacja wyborcza, Polonia
głosowanie, vote, wybory, mobilizacja wyborcza, Polonia foto:

Po burzliwej, pełnej wzajemnych oskarżeń kampanii wyborczej Amerykanie wybiorą we wtorek nowego prezydenta.

Jak wskazują ostatnie sondaże, Hillary Clinton (69 l.) ma większe szanse na Biały Dom niż Donald Trump (70 l.). Ale według opublikowanego wczoraj badania BBC, które podsumowało wszystkie sondaże, kandydatka demokratów ma tylko jeden punkt procentowy przewagi! Popiera ją 45 proc. wyborców, a Trumpa – 44 proc. Z kolei według ABC i „Washington Post” liczby te wynoszą 48 proc. i 43 proc. Emocje podsycało FBI, wznawiając śledztwo w sprawie mejli Clinton, a potem w ostatniej chwili decydując o niestawianiu jej zarzutów. Nie brakowało też skandali z udziałem Trumpa. Wojna na haki trwała do samego końca!

HAKI:
Hillary Clinton (69 l.)
* Jako sekretarz stanu przechowywała służbowe mejle na prywatnym serwerze, co groziło wykradzeniem tajnych informacji przez obce służby.
* Nieprawidłowości w Fundacji Clintonów, m.in. przyjmowanie datków bez informowania Departamentu Stanu – tak było w przypadku miliona dolarów od bogaczy z Kataru.
* Seksualne skandale z udziałem Billa Clintona: liczne kochanki, znajomość ze skazanym za seks z nieletnimi dziewczętami bogaczem Jeffreyem Epsteinem.

Donald Trump (70 l.)
* Kilka kobiet oskarżyło Trumpa o napaści seksualne. Wypłynęło też nagranie, na którym mówił, że „kobiety pozwalają na wszystko, możesz je złapać za ci…, a one się na to zgodzą”.
* Świadkowie przytaczali rasistowskie słowa Trumpa o czarnoskórych. Gdy Ku Klux Klan udzielił mu poparcia, twierdził, że nie wie, czym jest KKK, więc nie potępia tej organizacji.
* Przez 18 lat Trump nie płacił federalnego podatku dochodowego, bo dzięki prawu korzystnemu dla najbogatszych wykazywał straty.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: