NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wybory Prezydenckie - druga tura w USA. Zarejestrowałeś się? Drugi raz nie musisz

Wybory Prezydenckie - druga tura w USA. Zarejestrowałeś się? Drugi raz nie musisz

12.05.2015, godz. 00:00
Wybory na Prezydenta, Polonia NYC
foto:

Uwaga rodacy, którzy chcą głosować w drugiej turze. Jeśli ktoś zgłosił swój akces do uczestnictwa w wyborach prezydenckich w pierwszej turze, nie musi dokonywać zgłoszenia po raz drugi.

Drugą turę wyborów prezydenckich w Polsce zaplanowano na 24 maja. W USA, ze względu na różnicą czasu, odbędzie się dzień wcześniej - 23 maja. Polonia swój głos będzie mogła oddać w tych samych obwodowych komisjach wyborczych powołanych przez Konsulat Generalny w Nowym Jorku.
Do głosowania w II turze będą mogli zarejestrować się ci wyborcy, którzy nie zarejestrowali się do głosowania za granicą przed I turą i nie pobrali zaświadczeń o prawie do głosowania.  Termin zgłaszania wniosków o wpisanie do spisu wyborców upływa 3 dni przed dniem głosowania, czyli 21 maja.
W związku z drugą turą wyborów, możliwość ponownego zapisywania się do spisu wyborców zostanie odblokowana w systemie www.ewybory.msz.gov.pl bezpośrednio po ogłoszeniu przez Państwową Komisję Wyborczą wyników I tury głosowania. Wyborcy, którzy wpisali się do spisu wyborców przed pierwszą turą głosowania będą ujęci w spisie wyborców podczas powtórnego głosowania. Wyborcy, którzy przed głosowaniem w I turze zarejestrowali się do głosowania korespondencyjnego, w II turze będą również głosowali korespondencyjnie. Istnieje możliwość zmiany sposobu głosowania z osobistego na korespondencyjny. Wniosek w tej sprawie należy złożyć do 14 maja.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: