NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wyborcy dyscyplinują Baracka Obamę na wiecu… Prezydencie, dość gadania, czas na działania!

Wyborcy dyscyplinują Baracka Obamę na wiecu… Prezydencie, dość gadania, czas na działania!

04.11.2014, godz. 00:00
Barack Obama
foto:

Lliczymy na ciebie! Nie rzucaj tym razem pustych obietnic! Takie – i wiele innych – słowa usłyszał Barack Obama (53 l.) podczas przedwyborczych wieców na jakich pojawiał się w weekend, bo mobilizować demokratycznych wyborców do głosowania we wtorkowych midterm elections.

Były to głosy imigrantów, którzy liczą, że prezydent – zgodnie z danym słowem – weźmie sprawę reformy w swoje ręce. A przede wszystkim, przestanie już tylko o ty mówić, ale zacznie działać - donosi „Washington Times”.

Prestiżowy dziennik przypomina, że prezydent Obama pojawił się w weekend na kilku spotkaniach. Większość z nich przebiegała w bardzo entuzjastycznej atmosferze, aż do momentu kiedy w niedzielę przybył do Connecticut i Pensylwanii. Podczas obu tych wieców przemówienia amerykańskiego prezydenta zostały przerwane przez krzyki znajdujących się w tłumie imigrantów.

Jeden z protestujących pojawił się na wiecu w Bridgeport, CT w koszulce z napisem: „Obama Deports Parents” („Obama deportuje rodziców”) wypomniał też głośno, że to właśnie za jego rządów administracja dokonała największej liczby deportacji, i to nie tylko wśród imigrantów-przestępców kryminalnych ale zwykłych ciężko pracujących ludzi, mających często już dzieci lub bliskich z amerykańskim obywatelstwem.

Sam Obama, słysząc zarzuty, po raz kolejny powiedział, że opóźnienie reformy zostało spowodowane przez kłótnie republikańskich polityków i on „sam zmęczony tymi przepychankami, bierze się za reformę po swojemu”...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: