NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wybierajmy prawnika rozważnie!

Wybierajmy prawnika rozważnie!

13.06.2015, godz. 00:00
Brett Nomberg
foto:

Rozmowa z Brettem Nombergiem, partnerem w firmie prawniczej BBNR, zajmującej się pomocą ofiarom wypadków

Panie mecenasie, jak długo zajmuje się Pan sprawami wypadków w kancelarii BBNR?

- Praktykuję prawo od ponad 20 lat i tuż po ukończeniu studiów prawniczych skupiłem się wyłącznie na pracy w sprawach dotyczących wypadków. To świadomy wybór kariery zawodowej i jednocześnie moja życiowa pasja. Nasza firma powstała 40 lat temu i ma wypracowaną dobra pozycję wśród nowojorskiej palestry. Trafiłem tu przed laty, zostałem jego pracownikiem a następnie przejąłem obowiązki kierowania kancelarią. Moje doświadczenie oraz sukcesy zawodowe zostały dostrzeżone przez New York City Bar Association, która powierzyła mi funkcję przewodniczącego jednej z komisji - Tort Litigation Committee.

Na czym polega Pana praca w tej grupie?

- New York City Bar Association – czyli zrzeszenie adwokatury, powstało w 1870 roku, aby chronić obywateli oraz nadzorować system wymiaru sprawiedliwości. W ramach Tort Litigation Committee jestem odpowiedzialny za nadzór nad wszystkimi obszarami dotyczącymi spraw wypadkowych. Pomagam przygotowywać rekomendacje prawne dla sądów, a także informować opinię publiczną o ważnych sprawach dotyczących tych kwestii prawnych. Kilka miesięcy temu nasz komitet obradował w ramach panelu ekspertów, którego miałem przyjemność być moderatorem, do wystąpienia przed miejskim zrzeszeniem adwokatury w sprawie trwającego obecnie problemu brutalności policji.

W ubiegłym roku byłem również członkiem grupy eksperckiej, która występowała przeciwko firmom ubezpieczeniowym oraz firmom budowlanym, aktywnie lobbującym za zmianami w prawie, które spowodowałyby negatywne konsekwencje dla ofiar wypadków tego typu, polegające na trudnościach w uzyskaniu satysfakcjonującego zadośćuczynienia za odniesione obrażenia. Dotyczyło to także pracowników, którzy nie posiadają legalnego statusu w Stanach Zjednoczonych. Dzięki naszym działaniom udało się te zmiany zatrzymać.


Jakiego typu sprawy prowadzi Pańska kancelaria?

- Nasza kancelaria prowadzi praktykę w stanie Nowy Jork i naszą specjalnością są sprawy z zakresu wypadków i urazów, odniesionych przez ludzi w różnych sytuacjach np. podczas pracy na budowie lub w innych miejscach, a także wypadków komunikacyjnych, kiedy prowadziliśmy samochód, byliśmy pasażerem, poruszaliśmy się rowerem lub pieszo, korzystaliśmy z publicznych środków transportu.

Innym typem spraw, w których mamy duże doświadczenie są kwestie obrażeń odniesionych podczas upadków, poślizgnięć, a także innych sytuacji, w których ucierpieliśmy. Prowadzimy sprawy dotyczące Social Security, Worker’s Compensation, zajmujemy się kwestiami błędów medycznych w gabinetach lekarskich oraz w szpitalach. Prowadzimy również sprawy z zakresu odpowiedzialności za wadliwy produkt.


Co powinniśmy wziąć pod uwagę szukając kancelarii prawnej, która będzie nas reprezentować?

- Najważniejsza decyzja to wybór właściwego prawnika, który w należyty sposób zadba o nasze interesy. Warto pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe często zgadzają się na ugody w sprawach sądowych, a także wypłacają większe odszkodowania, jeśli wiedzą, iż walczą z doświadczonymi adwokatami sądowymi.

Niestety, nie ma obecnie agencji rządowych, które zajmują się czytaniem prasy publikowanej w językach innych niż angielski, aby zweryfikować prawdziwość ogłoszeń prawników. Wszystko jest w rękach klientów, aby upewnili się, że otrzymują rzetelne informacje.


No właśnie, nierzadko przecież widzimy ogłoszenia, obiecujące przysłowiowe złote góry…

- Jeżeli trafią Państwo do prawnika, który po krótkiej rozmowie powie, jaką kwotę jesteście w stanie uzyskać, należy wstać i uciekać jak najdalej od takiej kancelarii. Po wstępnej rozmowie żaden rzetelny prawnik, nawet z dużym doświadczeniem, nie jest w stanie określić takiej sumy. Powodem tego jest kilka elementów: czy będzie możliwe udowodnienie winy na podstawie wszystkich posiadanych dowodów, po drugie czy druga strona będzie w stanie przedstawić fakty, które spowodują, że część winy za odniesione obrażenia spadnie na skarżącego. Nikt nie jest też w stanie przewidzieć, jak długo potrwa leczenie i czy odzyskamy nasze zdrowie w pełni oraz wrócimy do pracy, czy nie będzie to możliwe. Wszystkie te elementy zaważą na wysokości odszkodowania i wyjdą dopiero w toku trwania sprawy. Dlatego nie warto ulegać obietnicom bez pokrycia, które czasem rzucają prawnicy, by pozyskać klienta. Ja zawsze na konsultacjach mówię klientom prawdę, inna sprawa, że nie wszyscy chcą tę prawdę usłyszeć.


Jak dokonać weryfikacji kancelarii?

- Kiedy klienci przychodzą do naszego biura, na własne oczy mogą przekonać się o naszych wynikach, oglądając artykuły prasowe, opisujące nasze sukcesy w wygrywaniu spraw sądowych, a także zawieraniu korzystnych dla naszych klientów ugód.  Publikujemy je również na naszej stronie internetowej www.bbnrlaw.com - znajdą tam Państwo wyroki sądowe, ugody, apelacje, wnioski, a także opinie naszych klientów. Tworzymy także wiele artykułów na naszym blogu, a także profilu Facebook, aby informować klientów oraz opinię publiczną na temat ważnych kwestii prawnych.

Wypadki na budowie, wypadki komunikacyjne i samochodowe, sprawy Worker’s Compensation, błędy medyczne – to bardzo specyficzna problematyka spraw, która wymaga wszechstronnej wiedzy z zakresu prawa i poszczególnych dziedzin, a także doświadczenia w prowadzeniu tego typu spraw. Wielu błędów popełnionych podczas prawnego prowadzenia takich spraw nie da się skorygować, nawet jeśli dokonamy zmiany adwokata. Dlatego tak ważnym jest, by zanim zdecydujemy się wybrać reprezentującego nas adwokata, dokładnie sprawdzić jego doświadczenie w prowadzeniu postępowań w interesującym nas zakresie.


Dlaczego spośród wielu firm, powinniśmy wybrać właśnie BBNR?

- Reputacja BBNR wśród firm ubezpieczeniowych, jako prawników bezkompromisowo walczących w interesie reprezentowanych klientów, to nasza marka. Zagwarantowaliśmy w ten sposób wysokie odszkodowania i ugody ofiarom wypadków, w tym także Polakom, wywalczając dla nich kwoty 3.2 miliona, 2 miliony oraz 1.5 miliona dolarów oraz wiele innych. Nie referujemy spraw do innych prawników, osobiście je prowadzimy przed sądem do finału. Co więcej, inni adwokaci często przekazują nam trudne sprawy wypadkowe do poprowadzenia, znając nasze możliwości i doświadczenie. Pomagamy pracownikom, uzyskując dla nich odszkodowania, a także utracone zarobki podczas rekonwalescencji. Zabezpieczamy przyszłość ich rodzin, które nierzadko są pośrednimi ofiarami tych sytuacji, kiedy jedyny żywiciel nie jest w stanie z powodu odniesionych obrażeń zapewnić im utrzymania. Osobiście walczyłem w imieniu osób, które nie posiadały legalnego statusu w USA, a które utraciły zdrowie i zdolność do pracy w wyniku wypadku na budowie, odzyskując dla nich także przyszłe zarobki, choć nie dysponowali dokumentami – pracodawca zatrudniając ich jest zobowiązany do ochrony takich pracowników, tak by mogli utrzymać swoje rodziny. Wielu naszych klientów zostawia nam podziękowania, otrzymujemy kartki świąteczne, zdjęcia. Polecajną nas również swoim znajomym lub krewnym, kiedy potrzebują pomocy prawnej. Wiedzą, że walczymy o ich interesy tak jak o członków własnej rodziny.


Co powinniśmy zrobić, kiedy ulegliśmy wypadkowi?

- W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o zdrowie. Należy zadzwonić po ambulans i służby ratunkowe lub poprosić kogoś, aby to uczynił. Następnie, kiedy nasza sytuacja jest ustabilizowana medycznie, powinniśmy zwrócić się o pomoc do prawnika. Jeżeli pozostajemy na miejscu zdarzenia, poprośmy kogoś, kto nam towarzyszy o wykonanie zdjęć, które pomogą w ocenie sytuacji, kiedy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Dziś każdy właściwie ma ze sobą telefon komórkowy, który pozwala na fotografowanie, a jak wiemy jedno zdjęcie jest warte tysiąc słów. Czasem ktoś zupełnie obcy zaoferuje nam pomoc w miejscu wypadku, zapiszmy jego numer telefonu, imię i nazwisko, o ile to możliwe. Zeznania takiego świadka pomogą Państwu w toku sprawy. Z zawiadomieniem naszego prawnika nie powinniśmy zbyt długo zwlekać. Doświadczony prawnik może wtedy udać się na miejsce, kiedy my kontynuujemy leczenie, zabezpieczyć ewentualną dokumentację dowodów zaniedbań, porozmawiać ze świadkami, przełożonym. Ofiary wypadków mają swoje prawa, ale część z nich ma czasowe ograniczenia – jeśli na przykład nie zdążymy wysłać prawidłowo wypełnionych dokumentów, możemy te prawa utracić i będzie to już nie do naprawienia. Dlatego rozmowy z prawnikiem nie należy zbyt długo odwlekać.


Nazwa BBNR brzmi dość znajomo…

- Staramy się trzymać kontakt z polonijną społecznością nie tylko poprzez reklamę oraz naszych polskojęzycznych pracowników, ale również wspieramy wiele ciekawych inicjatyw oraz wydarzeń. Byliśmy także sponsorami koncertów i parad.

Firma BBNR działa na rynku od ponad 40 lat, walcząc o prawa ofiar wypadków. Każdy prawnik, zatrudniony w biurze praktykował prawo przez ponad 20 lat. Wszyscy asystenci (paralegals) pracują dla kancelarii BBNR od 6 do 15 lat, posiadając duże doświadczenie w obsłudze klientów. Firma prowadzi samodzielnie wszystkie sprawy w sądzie, włączając w to apelacje. Na swoim koncie prawnicy BBNR mają kilkadziesiąt „milionowych” wyroków oraz ugód sądowych. Adwokat Brett Nomberg osobiście wywalczył milionowe werdykty, prowadząc także i zwyciężając wiele apelacji.


Po umówienie się na bezpłatną konsultację lub po więcej informacji dzwonić można po polsku pod numery telefonów: (800) 808-4225 lub (212) 808-0448. Adres kancelarii: 286 Madison Avenue, Suite 702 (w pobliżu polskiego konsulatu w Nowym Jorku).


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: