NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wyłazimy z wody! Koniec sezonu na nowojorskich basenach

Wyłazimy z wody! Koniec sezonu na nowojorskich basenach

04.09.2013, godz. 01:00
Basen w McCarren Park
foto:

Z tej informacji z pewnością nie będą zadowoleni wszyscy amatorzy pluskania się w chłodnej wodzie w miejskich basenach. Tradycyjnie tuż po Labor Day baseny zostają zamknięte. Jak podaje NY1, podczas tegorocznego sezonu odnotowano wiele przypadków, kiedy to spragnieni ochłody nowojorczycy skakali do wody po godzinach zamknięcia miejskich kąpielisk.

Pracownicy ochrony, którzy czuwali nad bezpieczeństwem na miejskich kąpieliskach, musieli używać siły w stosunku do niesfornych nowojorczyków. Z basenów w tym sezonie wyrzucono 53 osoby, które nie stosowały się do ogólnie przyjętych przepisów bezpieczeństwa. Aż 30 takich przypadków odnotowano na Bronksie w Edenwald Houses.

Do incydentów często dochodziło również na basenie w McCarren Park, który znajduje się w polskiej dzielnicy. Publiczny basen, na jaki mieszkańcy Greenpointu czekali ponad 28 lat, nie cieszył się dobrą opinią. W tym sezonie doszło tam m.in. do ataku agresywnych młodych ludzi. Troje nastolatków zostało aresztowanych. - Ich zachowanie stanowiło zagrożenie dla kąpiących się ludzi, mogli kogoś zranić. Napastnicy nie reagowali na ostrzeżenia i zaczęli uciekać wkoło basenu przed pracownikami ochrony - powiedziała Sophia Tassy-Mason, oficer NYPD.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: