NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy WTC, NYC Wieża przyciąga ryzykantów

WTC, NYC Wieża przyciąga ryzykantów

25.03.2014, godz. 18:09
WTC, NYC
foto:

To wręcz niewiarygodne. Policja ujawniła, że 16-latek, który w ubiegłym tygodniu niezauważony przeszedł przez wszystkie zabezpieczenia i wdrapał się na Wieżę Wolności, a tym samym ośmieszył nowojorskie służby - wcale nie był pierwszym! O sprawie pisaliśmy na naszych łamach już w poniedziałek... Teraz na światło dzienne wychodzą kolejne informacje potwierdzające, że jesienią ubiegłego roku doszło do podobnych incydentów. Jeden z nich skończył się nawet... skokiem ze spadochronem, a śmiałek, który tego dokonał, cały swój wyczyn nagrał na kamerze.

– NYPD w związku z ujawnieniem nagrań ze skoku aresztowała Marko Markovicha (27 l.) z Lake Ronkonkoma, N.Y., Andrew Rossiga (33 l.) z Slate Hill, N.Y., Kyle Hartwella (29 l.) z East Patchogue, N.Y., i Jamesa Brady'ego (32 l.) z Kings Park, N.Y. Ci ludzie naruszyli prawo i stanowili zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla innych. Muszą odpowiedzieć za swój występek. Nawet ci, którzy tylko stali na ulicy i czekali aż ich kolega bezpiecznie wyląduje – powiedział William Bratton, komisarz nowojorskiej policji.

Według stróżów prawa te aresztowania powinny odstraszyć kolejnych, którzy będą chcieli „podnieść sobie poziom adrenaliny” i wejść na Wieżę Wolności. Według New York Post, urzędnicy Port Authority kupili system security wart 40 milionów dolarów, który miał monitorować bezpieczeństwo na Wieży Wolności, ale póki co teren jest kompletnie niezabezpieczony. Jak przekazywalismy, nie ma tam nawet ani jednej działającej kamery monitoringowej!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: