NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wszystko o ZUS na Greenpoincie, w New Britain i Garfield

Wszystko o ZUS na Greenpoincie, w New Britain i Garfield

27.05.2015, godz. 00:00
ZUS
ZUS foto:

Jeśli jesteś w wieku przedemerytalnym i wybierasz się na zasłużoną emeryturę – choc w części polską - koniecznie skorzystaj z porad, jakie będą udzielać eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Już na początku czerwca eksperci ZUS będą do dyspozycji Polonusów. Wszystko w ramach Dni Poradnictwa ZUS, które organizuje Konsulat Generalny RP na Manhattanie. Podczas spotkań z fachowcami, zajmującymi się przyznawaniem świadczeń emerytalno-rentowych, Polonia będzie mogła dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać emeryturę wypłacaną przez polskiego ubezpieczyciela.
Pracownicy ZUS podpowiedzą jak wypełnić wnioski o przyznanie świadczenia i gdzie złożyć dokumenty. Okazuje się, że - aby otrzymać emeryturę z ZUS - wcale nie trzeba lecieć do Polski i tam załatwiać formalności. Spotkania z ekspertami rozpoczną się we wtorek 9 czerwca. Pierwsze z nich odbędzie się w Centrum Polsko-Słowiańskim przy 176 Java Street . Kolejne zostanie przeprowadzone w 10 czerwca w New Britan w Pulaski Club 89 Grove Street w godz. 18.00–22.00 89 Grove Street. Natomiast 11 czerwca eksperci ZUS spotkają się z Polonią w Garfield.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: