NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wszyscy jesteście zatruci!

Wszyscy jesteście zatruci!

19.06.2013, godz. 02:00
lotnisko, Newark
foto:

Prawdziwe chwile grozy przeżyło 238 pasażerów lotu 116 z Hongkongu linii United Airlines. "Wszyscy jesteście otruci. Wasze życie jest w niebezpieczeństwie" - wykrzykiwał na pokładzie jeden z podróżnych. Maszyna z niezrównoważonym mężczyzną wylądowała jednak bezpiecznie na lotnisku w Newarku.

Jak podaje CBS News jeden z pasażerów, który w samolocie siedział na tylnych siedzeniach, nagle wstał i zaczął wykrzykiwać, że wszyscy są zatruci i prosił, aby samolot został skierowany do Kanady. Szaleniec został powstrzymany przez współpasażerów i personel pokładowy.

- Widząc, co się dzieje, usiłowaliśmy obezwładnić szaleńca. Kilku pasażerów siedzących obok powaliło go na podłogę. W tym samym czasie załoga pokładowa doszła do nas z plastikowymi kajdankami. Dopiero wówczas skutecznie udało nam się unieruchomić mężczyznę - opowiadał w Newark dziennikarzom jeden z pasażerów feralnego lotu, Jacques Roizen z Nowego Jorku.

- Słyszałem, jak szaleniec wykrzykiwał, że sam również został otruty - wtórował mu Peter Jones z Waszyngtonu.

Kapitan lotu podjął odpowiednią procedurę i powiadomił o incydencie służby naziemne. Załoga postanowiła, że lot zostanie dokończony i samolot około godziny 2 po południu wylądował w Newark.

- Nie było zagrożenia dla pozostałych podróżnych - powiedziała Jennifer Dohm, rzeczniczka prasowa United Airlines. Tuż po tym, gdy maszyna znalazła się na płycie lotniska, do akcji wkroczyli agenci FBI. Zatrzymany przez współpasażerów mężczyzna opuścił pokład samolotu w kajdankach. Funkcjonariusze poinformowali, że został on hospitalizowany i trafił na obserwację psychiatryczną. Pasażerowie po wyjściu z samolotu zostali przesłuchani w charakterze świadków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: