NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wszyscy chcą tramwaju, ale nie... MTA

Wszyscy chcą tramwaju, ale nie... MTA

19.02.2016, godz. 00:00
Brooklyn-Queens Connector, BQX, tramwaj
Brooklyn-Queens Connector, BQX, tramwaj foto:

Podczas gdy wszyscy, od nowojorczyków po lokalnych polityków i właścicieli biznesów, cieszą się z planowanego przez burmistrza Billa de Blasio tramwajowego połączenia między Brooklynem a Queensem, MTA kręci nosem. Powód? Pieniądze.

Choć przedstawiciele MT, nie mówią tego oficjalnie i zbyt głośno, to zwracają uwagę, że inwestycja w budowę BQX Connector pochłonie według założeń 2.5 miliarda dolarów. To z kolei może oznaczać, że dla nich – to znaczy dla komunikacji miejskiej – może zabraknąć pomocy finansowej z kasy miasta.
Wiadomo, że MTA ma przygotowanych wiele projektów związanych z usprawnieniem i udoskonaleniem w kursowaniach metra oraz autobusów. Bez wsparcia z kasy miejskiej wszystko może się mocno opóźnić. W związku z tym również jak na razie MTA nie dołączyło do projektu. A co to oznacza dla nowojorczyków? Nie będziemy mogli używać nielimitowanej MetroCard lub transferu, by przejechać się tramwajem. Tylko będziemy musieli za nie osobno zapłacić. Jak na razie klamka nie zapadła i dwie strony wyrażają chęć dogadania się.
Zgodnie z projektem Brooklyn-Queens Connector lub BQX ma kursować na 16-milowym odcinku od Astorii na Queensie do Sunset Park na Brooklynie. Na trasie ma się znaleźć: m.in. Greenpoint.

Foto Brooklyn-Queens Connector Friends of Brooklyn

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: