NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wspaniały wystrój polskiej witryny na Greenpoincie. Wielkanocna „Polonia”

Wspaniały wystrój polskiej witryny na Greenpoincie. Wielkanocna „Polonia”

18.04.2014, godz. 18:03
wielkanoc
foto:

Już na kilka dni przed Wielkanocą wiele polonijnych biznesów na Greenpoincie przybrało niezwykły, prawdziwie świąteczny wystrój.

Tradycyjnie jednym z najładniej udekorowanych miejsc w polskiej dzielnicy jest wystawa księgarni Polonia przy 882 Manhattan Ave. Każdorazowo dbają o to właściciele tego biznesu: Beata i Krzysztof Chrostowscy oraz zatrudnieni pracownicy.

– Święta Wielkiej Nocy są wyjątkowe oraz bardzo ważne dla całej Polonii zarówno w aspekcie religijnym jak i rodzinnym – wyjaśnił „Super Expressowi” Krzysztof Chrostowski, współwłaściciel księgarni Polonia i księgarni ExLibris. – Staramy się zawsze, aby nasze wystawy były tradycyjnie polskie, z rodzimymi akcentami i żeby przechodniom kojarzyły się zawsze ze wspólnymi chwilami spędzonymi w rodzinnym gronie – dodał...
Udekorowanie sklepowej witryny trwało dwa dni. Na wystawie znalazły się pisanki, różnorodne zwierzęta, a także elementy ludowe wykonane głównie z drewna. Wszystko razem prezentuje się okazale i odświętnie! Nic tylko podziwiać.

MŻ, foto Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: