NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wspaniałe debiutantki na polonijnym wydarzeniu. Czas na bal Fundacji Kościuszkowskiej

Wspaniałe debiutantki na polonijnym wydarzeniu. Czas na bal Fundacji Kościuszkowskiej

12.04.2014, godz. 18:41
bal fundacji kościuszkowskiej
foto:

W luksusowym hotelu Waldorf Astoria na Manhattanie odbędzie się 26 kwietnia już po raz 79 - Bal Fundacji Kościuszkowskiej. Gość honorowy tegorocznej imprezy to złota medalistka olimpijska Justyna Kowalczyk. Na balu wystąpi również śpiewaczka z Metropolitan Opera – Edyta Kulczak. Poznamy także nowego prezesa Fundacji...

Wśród gości specjalnych znajdą się także prezenter telewizyjny z WNYC News 4 Tom Llamas, piosenkarka jazzowa Urszula Dudziak, aktor i reżyser Omar Sangare, aktorka Małgorzata Potocka oraz senator Andrzej Person. Dochód z gali, jak każdego roku, zostanie przeznaczany na stypendia dla polsko-amerykańskiej młodzieży. Stypendia Fundacji kierowane są do studentów w USA o polskich korzeniach i doktorantów z Polski.

– Każdego roku przychodzi do nas towarzyska śmietanka: lekarze, biznesmeni, dyplomaci, naukowcy, politycy, dziennikarze. Nasz bal jest najważniejszym spotkaniem networkingowym dla Polonii. Razem z nami bawią się Amerykanie. To czas, kiedy możemy nawiązać nowe znajomości i zademonstrować naszą dumę z polskiego pochodzenia – powiedział Alex Storożyński prezes Fundacji Kościuszkowskiej, który po ponad pięciu latach urzędowania rezygnuje ze stanowiska, o czym pisaliśmy już na łamach „Super Expressu”.

Podczas balu Fundacji, oprócz zaproszonych gości tradycyjne zaprezentują się debiutantki. – To młode kobiety, które są wprowadzane do towarzystwa. Tańczą ubrane w piękne białe suknie – dodaje Alex Storożyński. W tym roku zaprezentują się: Sophia Rose Kolankiewicz, Hanover, NH; Lauren Katharina Senko, Muttontown, NY; Aleksandra Mencel, Spring Lake, NJ; Monica Leigh Sincel, Tallmadge, Ohio.

Organizatorzy spodziewają się przybycia 500 gości. – Już wiemy, że na balu pojawią się stali goście – pary, które poznały się na poprzednich. Dla nich bal to za każdym razem prywatne, romantyczne święto. Teraz zamawiają po kilka stolików i przyprowadzają ze sobą swoich znajomych, którzy chcą poznać wybitnych Polaków – dodaje prezes Storożyński.

Osoby, które chcą wesprzeć Fundację, a nie mogą przyjść na bal, także zachęcane są do udziału w loterii. A bilety na imprezę dostępne są poprzez stronę internetową www.thekf.org oraz w siedzibie Fundacji.


foto arch. fundacji

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: