NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wspaniała impreza już w nadchodzącą sobotę. Polski dzień w Garfield

Wspaniała impreza już w nadchodzącą sobotę. Polski dzień w Garfield

18.06.2014, godz. 00:00
Garfield, New Jersey,
foto:

Biały i czerwony będą dominującymi kolorami w najbliższą sobotę w Garfield (New Jersey). Wszystko za sprawą uroczystości dedykowanych Polakom przez władze miasta.

Podczas tej szczególnej imprezy, która będzie odbywać się w Elmwood Park w ramach Garfield Community Day, odsłonięty zostanie między innymi pomnik polsko-amerykańskiego bohatera, generała Kazimierza Pułaskiego. Mieszkańcy miasta, w tym liczni Polacy zamieszkujący Garfield, „otrzymają” oficjalnie do użytku Historic Dundee Dam River Walk na nowym deptaku miejskim. Uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem lokalnych działaczy i przedstawicieli City Hall, odbędzie się w parku w samo południe.


Cała impreza rozpocznie się nieco wcześniej – już o godz. 10 rano. Do czasu oficjalnych obchodów będzie można korzystać z różnych przygotowanych na ten dzień w parku atrakcji. Festyn i uroczystości potrwają do godz. 3 po południu. Osoby decydujące się na dojazd samochodem będą mogły liczyć na parking pod ratuszem, spod którego ma kursować specjalny autobus dla gości.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: