NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wrzucane do toalet chusteczki sanitarne zatykają rury ściekowe

Wrzucane do toalet chusteczki sanitarne zatykają rury ściekowe

24.11.2015, godz. 00:00
chusteczki sanitarne, chusteczki, wipes
chusteczki sanitarne, chusteczki, wipes foto:

Dla człowieka są wygodne, ale wrzucone do toalet zapychają rury ściekowe.  Dla kanalarzy chusteczki sanitarne są prawdziwą zmorą. Odetkanie zatkanych nimi rur jest bardzo kosztowne. Idzie w miliony!

Pracownicy miejskich zakładów wodociągowo-ściekowych muszą usuwać ze spływów coraz więcej posklejanych wielkich „kup” z chusteczek sanitarnych (popularnych wipe'sów).
Jak poinformowano z Department of Environmental Protection, teraz usuwa się ich dwa razy więcej niż w 2008 roku. Koszt „odtykania” zapchanych przez wipe'sy rur w ciągu pięciu lat to aż 18 milionów dolarów.
To są koszta poniesione przez samą agencję, ale do tego należy jeszcze policzyć pieniądze jakie idą na usuwanie skutków ubocznych. Pozatykane rury bardzo często pękają i zalewają system kanalizacyjny, a nawet „wybijają” tak na ulicach lub w domach.
- Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że te chusteczki nie spływają w wodzie tak jak zwykły papier toaletowy. Nawet jeżeli na opakowaniu jest napisane, że nadają się do spuszczania. Przy takiej ilości, w takiej metropolii na Nowy Jork, to po prostu recepta na zatkanie rur kanalizacyjnych i różne awarie – mówi rzecznik DEP apelując do nowojorczyków o rozsądne używanie wipes'ów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: