NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP biskupowi DiMarzio. Pośrednik Jana Pawła II

Wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP biskupowi DiMarzio. Pośrednik Jana Pawła II

23.09.2015, godz. 00:00
DiMarzio
foto:

Biskup Nicholas Anthony DiMarzio został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Honory czyniła  Urszulka Gacek, Konsul Generalny RP w Nowym Jorku, która podkreśliła wielką rolę, jaką DiMarzio odegrał w propagowaniu i w tłumaczeniu zwykłym ludziom posłania przekazywanego im przez Jana Pawła II.

Podczas uroczystości, wśród hierarchów Kościoła i księży, obecny był również biskup pomocniczy diecezji brooklyńskiej, ks. dr Witold Mroziewski.
Nicholas Anthony DiMarzio urodził się w Newark, New Jersey, pełni  funkcję biskupa Brooklynu w metropolii Nowy Jork. Jego rodzina ma pochodzenie włoskie (wszyscy dziadkowie przybyli do USA z południowych Włoch). Ukończył m. in. Seton Hall Uniwersity i Katolicki Uniwersytet Ameryki.
Święcenia kapłańskie otrzymał 30 maja 1970. Do 1985 pracował na terenie archidiecezji Newark po czym przeniósł się do Waszyngtonu i został dyrektorem Katolickiej Konferencji ds. Migracji i Uchodźców. W roku 1991powrócił do rodzinnej archidiecezji. 10 września 1996 otrzymał nominację na biskupa pomocniczego Newark ze stolicą tytularną Mauriana. Obowiązki biskupie dzielił z pracą proboszcza parafii Mount Carmel w Newark. 8 czerwca1999 mianowany ordynariuszem Camden w New Jersey. W roku 2000 został członkiem Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. Od 1 sierpnia 2003 jest ordynariuszem Brooklynu.


Zdjęcia: Jan Latus

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: