NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wracaj, skąd przyleciałeś, panie Stanga i nawet nie myśl o powrocie do USA! Imigrantów z Europy zmuszał do prostytucji

Wracaj, skąd przyleciałeś, panie Stanga i nawet nie myśl o powrocie do USA! Imigrantów z Europy zmuszał do prostytucji

07.02.2014, godz. 00:00
usa
foto:

Dla takich osób nie ma miejsca w Ameryce. Dzięki akcji agentów imigracyjnych, ze Stanów usunięto obywatela Rumunii, który – jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) – dokonywał zuchwałych kradzieży na obszarze Hudson County. Co więcej, działał w szajce przemycającej ludzi i zmuszającej kobiety do prostytucji! Robił to jeszcze będąc w swoim kraju, za co był tam również ścigany listem gończym.

Aresztowanie Mariusa Dragosa Stangi było możliwe dzięki współpracy agentów ICE oraz Removal Operations (ERO) z oddziału Newark w New Jersey oraz służb więzienniczych...

– Marius Dragos Stanga to kryminalista, jakich nie potrzebujemy w naszym kraju. We wrześniu zeszłego roku został aresztowany przez policję za serię zuchwałych kradzieży. Po zakończeniu wyroku pod koniec listopada, jako nielegalny imigrant, który popełnił przestępstwo, został przekazany w ręce federalnych władz imigracyjnych – mówił na konferencji prasowej John Tsoukaris dyrektor ERO Newark Field Office. – Będąc już pod naszą jurysdykcją okazało się, że kradzieże to nie jedyna jego specjalność. Był również zaangażowany w przemycanie nielegalnych imigrantów i w wielu przypadkach zmuszanie ich do świadczenia usług seksualnych, do czasu aż „wykupią” się za przemycenie do USA. Głównie były to osoby z krajów Europy Wschodniej objętych obowiązkiem wizowym. Nasze śledztwo wykazało również, że taką samą działalnością „parał” się w rodzinnej Rumunii i by uniknąć kary uciekł do USA – relacjonował dalej Tsoukaris.

Dyrektor dodał, że w kwietniu 2012 roku rumuńska policja i prokuratura wystosowały za nim list gończy. Dzięki współpracy amerykańsko-europejskiej udało się więc odesłać przestępcę do kraju pochodzenia, gdzie czeka go proces. Skuty kajdankami Marius Dragos Stanga odleciał z nowojorskiego lotniska JFK prosto w ręce rumuńskiej policji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: