NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wpadli z heroiną przez śnieg

Wpadli z heroiną przez śnieg

29.01.2016, godz. 00:00
narkotyki, heroina
narkotyki, heroina foto:

Oto jak „matka natura” zrobiła przysługę organom ścigania. Dwóch dealerów narkotykowych wpadło w ręce stróżów prawa, bo… szukali miejsca do zaparkowania na zasypanym śniegiem Queensie.

Wszystko wydarzyło się niejako przez przypadek. Aresztowani Peter Omar Garcia-Romero i Jose Guadencio Lantan-Vela przyjechali do Elmhurst na Queensie dwiema wielkimi ciężarówkami. Obie na tablicach z Karoliny Północnej. Ponieważ okolica była mocno zasypana śniegiem, a samochody były wielkie, nie mogli znaleźć parkingu. Zaczęli więc jeździć w kółko po okolicy. Nie zdawali sobie sprawy jednak, że właśnie ta część dzielnicy była pod obserwacją agentów DEA oraz wydziału narkotykowego NYPD i stanowej policji, którzy od jakiegoś czasu pracowali nad rozbiciem szajki narkotykowej działającej w okolicy.
Ciężarówki, po zrobieniu kolejnego „kółka”, wydały im się podejrzane. W końcu zatrzymano obu kierowców.
I okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Towarzyszący stróżom prawa pies do wywąchiwania narkotyków od razu coś wyczuł. Okazało się, że w jednej z ciężarówek ukryto heroinę. Mężczyzn aresztowano, a narkotyki, których wartość oszacowano na 14 milionów dolarów, skonfiskowano. Sal

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: