NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wpadka Donalda Trumpa. SS na fladze USA

Wpadka Donalda Trumpa. SS na fladze USA

16.07.2015, godz. 02:00
Waszyngton DC.
foto:

Donald Trump obraża imigrantów porównując ich do gwałcicieli i przestępców. Chce budować wielki mur na południowej granicy i karać rząd Meksyku 100 tys. dol grzywny za każdego nielegalnego. Teraz zalicza zaś wpadkę umieszczając na Twitterze zdjęcie żołnierzy SS na tle… amerykańskiej flagi powiewającej nad Białym Domem – donosi „The Independand”.

Na kampanijnym Twitterze ubiegającego się o nominację do prezydenckiego wyścigu z ramienia Partii Republikańskiej miliardera ukazało się niedawno zdjęcie. W zamyśle miało mieć ono wymowę bardzo patriotyczną: twarz Trumpa nakładająca się na amerykańską flagę w tle z siedzibą prezydenta Stanów Zjednoczonych i bohaterskimi żołnierzami z czasów drugiej wojny światowej... Tak miało być, ale nie wyszło.

Otóż żołnierze i owszem z czasów II wojny światowej ale mało mają wspólnego z bohaterami, bowiem mają nazistowskie mundury. Szkalujące zdjęcie zostało usunięte po tym jak John Schindler, profesor z US Naval War College dopatrzył się swastyki na mundurach żołnierzy, o czym napisał w poście na kampanijnym Twitterze.

Rzecznik sztabu Donalda Trumpa oraz sam miliarder nie przeprosili za pomyłkę, a zrzucili winę na stażystę pracującego dla sztabu, który zamieścił zdjęcie nie widząc nazistów w tle...

Ale jak się okazuje wszystkie kontrowersje wokół Trumpa wcale nie odbierają mu zwolenników. Według sondaży miliarder ma najwyższe notowania spośród republikańskich kandydatów do prezydenckiego wyścigu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: