NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy WOŚP zagrała w metropolii. Blisko $30 tys. od Polonusów

WOŚP zagrała w metropolii. Blisko $30 tys. od Polonusów

12.01.2016, godz. 00:00
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w metropolii
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w metropolii foto:

Blisko 30 tys. dolarów zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w metropolii podczas sobotnich akcji. To stan na niedzielny wieczór, gdyż nie podliczono jeszcze kwoty zebranej podczas imprezy w Terminal 1 na Staten Island, a także pieniędzy z blisko 100 rozstawionych puszek. Należy się więc spodziewać, że w końcowym rozrachunku suma ta, podobnie jak i latach ubiegłych, znacznie wzrośnie.

W sobotni wieczór orkiestra zagrała w kilku miejscach. Podczas koncertu w Dingbatz w Clifton, NJ zebrano $7207. Jeszcze więcej,bo $8645 zgromadzono w trakcie imprezy w Amsterdam Alley w Linden NJ. Tutaj licytowano również gadżety sportowe, z których największa ilość trafiła do Edyty Urbanik (między innymi rękawice Artura Szpilki za $1600). Fundusze zebrano również w Lodi NJ ($1170), New Britian CT ($3758) i Washington DC ($6475).
- Czym więcej przeciwników tym dwa razy więcej sympatyków – krótko podsumował tegoroczną zbiórkę, szef WOŚP w metropolii Marcin „Bubell” Filipowski. Podziękował również wszystkim ludziom dobrej woli, w tym wielu wolontariuszom, którzy od lat wspierają Orkiestrę. Podziękowania za całą akcję trafiły między innymi do Ani Kułakowskiej,  Katarzyny Kisztelińskiej, Łukasza Blachowicza z żoną Anną, Janusza Sikory, Sławka Gancarza z rodziną, Magdaleny Notwicz, a także polskiego przedsiębiorcy Adama Skarżyńskiego, który od lat wpłaca na konto Orkiestry pokaźne sumy. 
Na wielkie liczenie całości zgromadzonych pieniędzy Marcin „Bubell” Filipowski zaprasza do siedziby Polskiego Radia 910 am  w poniedziałek 18 stycznia o godz. 20:00. 19 stycznia zostanie ogłoszony końcowy wynik XXIV Finału WOŚP.
Tekst M.Ż.

Foto Józef Pacia

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: