NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy WOŚP zagra po raz 11. w metropolii! Znów gramy dla dzieci!

WOŚP zagra po raz 11. w metropolii! Znów gramy dla dzieci!

04.01.2015, godz. 00:00
NYC, WOŚP
foto:

To już w przyszły weekend 11-12 stycznia po raz 11. w metropolii nowojorskiej odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał to na Wschodnim Wybrzeżu USA 2-dniowy maraton imprez - w sobotę 11 stycznia w Amsterdam Alley w Linden i w Centrum w Passaic (New Jersey), a także dzień później, w niedzielę w Norhwood Inn w Mahopac (Nowy Jork).

W finale wystąpi czołówka nowojorskiej polonijnej sceny muzycznej. Publiczności zaprezentuje się kilkanaście zespołów i wykonawców. Podczas imprez odbędą się również tradycyjne licytacje wielu ciekawych przedmiotów, z których całkowity dochód zasili konto WOŚP. Do nabycia będą między innymi atrakcyjne gadżety sportowe, w tym rękawice najlepszych polskich pięściarzy, fotografie, kalendarze, koszulki, czy też specjalne edycje płyt DVD i CD.

Samej inicjatywy WOŚP nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od 22 lat wolontariusze pod przewodnictwem Jurka Owsiaka zbierają fundusze ratując zdrowie i życie Polaków.

W Nowym Jorku i okolicach orkiestra działa już od 11 lat, od początku kierowana przez znanego polonijnego dziennikarza Marcina „Bublla” Filipowskiego. Przez ten czas nowojorska WOŚP zebrała i wysłała do kraju pół miliona dolarów.

- W tym roku zbieramy pieniądze dla dzieci na oddziały pediatrii i onkologii, a także dla seniorów, którym chcemy zapewnić lepszą opiekę medyczną, gdyż obecny jej poziom jest dalece niezadowalający – mówi „Super Expressowi” o celach tegorocznej zbiórki popularny Bubell.

Do akcji nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać.

- Ludzie dobrej woli i otwartych serc wiedzą, że przez te wszystkie lata uratowano tysiące dzieci, a teraz dodatkowo wspieramy seniorów, o których w kraju mało kto już pamięta. Zmieniają się układy polityczne, partie i rządy a my robimy swoje. Razem z przyjaciółmi Anią Kopeć, Łukaszem Blachowiczem i Januszem Sikorą nie wyobrażaliśmy sobie, żeby w 2015 nie zagrać kolejny raz w metropolii. Gramy wspólnie 11. raz i jest to najdłużej działający sztab poza granicami kraju. Gramy, bo kochamy, i to się liczy – dodał Bubell.

Jednocześnie organizator zapewnia, że i w tym roku nie zabraknie tradycyjnych puszek z logiem i banderolą WOŚP, do których będzie można wrzucać pieniądze. Trafią one do wybranych punktów w metropolii.

Tradycyjnie również wszyscy chętni mogą przyłączyć się do liczenia zebranych funduszy. Dokładne wyniki zbiórki (wpływy z imprez, licytacji i puszek) będą znane pod koniec stycznia. Bez względu jednak na wynik Filipowski podkreśla, że wszystko, co do ostatniego centa trafi do tych najbardziej potrzebujących.


Marcin Żurawicz

Fot. archiwum WOŚPJak gramy

Szczegółowy rozkład jazdy tegorocznej edycji WOŚP na Wschodnim WybrzeżuSobota 10 Stycznia:

Amsterdam Alley

9W Prince St. – Linden, NJ

zespół Dym – start 8pmSobota 10 Stycznia:

Centrum (gramy na dwóch poziomach)

1-3 Monroe Street – Passaic, NJ

*poziom taneczny (taneczny) start 8pm

Występują: Atlantica Band, Vabank, Tomasz Chmielewski, Kaskada, Adam Chrola, Remx Band,

*podziemie (alternatywa) – start 5pm

Finałowe Granie Scen Niezależnej. Występują: Wehikuł Czasu, Syn, Prime Prophecy, Dzieci PRL’u, Awangarda, Groza, After Life, Atura. The Dirty Stayouts, Johnny in Wonderland, Super Monkey Death GripNiedziela 11 Stycznia:


Mahopac, NY – Northwood Inn

14 Frances Kiernan Pl. – Carmel, NY

zespół Dym – start 3pm.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: