NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy WOŚP po raz 12. w metropolii! Zbieramy dla dzieci i osób starszych

WOŚP po raz 12. w metropolii! Zbieramy dla dzieci i osób starszych

08.01.2016, godz. 15:53
WOŚP 2015
foto: Archiwum

W najbliższy weekend odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W metropolii orkiestra zagra po raz dwunasty, a tegoroczna zbiórka funduszy przeznaczona jest dla dzieci i na godną opiekę osób w podeszłym wieku.

Finał WOŚP w Nowym Jorku i New Jersey tradycyjnie organizowany przez wolontariuszy pod wodzą niezmordowanego Marcina Bublla Filipowskiego. W tym roku będzie miał trzy muzyczne odsłony. Wszystkie imprezy odbędą się w sobotę 9 stycznia. Najpierw o 7 pm w Dingbatz przy 620 Van Houten Ave. w Clifton NJ  spotykają się miłośnicy mocniejszych brzmień.  Zagrają: UFC - punk, The Breaking Sounds - punk, Blood Feast - old school Thrash, Primę Prophecy - gothic/metal, One of Seven - H/C.
Wszystkich, którym nie pasują punkowe i metalowe klimaty, organizatorzy WOŚP zapraszają do Terminal 1. przy 323 Sand Ln. na Staten Island NY i już tradycyjnie do Amsterdam Alley przy 9 W Price St w Linden NJ. W obu tych miejscach imprezy rozpoczną się o godz. 8pm. W Amsterdam Alley zagrają: Dym, Hip Hop Grzempes, Markol, Fanatyk, Balon i DJ Hunek.
Jak co roku uczestnicy imprez WOŚP w metropolii mogą spodziewać się wielu ciekawych licytacji i specjalnych gości, w tym polskich pięściarzy. W Amsterdam Alley odbędzie się między innymi licytacja gadżetów sportowych, a w Dingbatz na aukcje zostanie wystawiona 5–strunowa gitara basowa legendarnej brazylijskiej formacji metalowej Sepultura.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: