NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Właściciel kamienicy na Harlemie nie dogrzewa lokatorów z mieszkań o stabilizowanym czynszu

Właściciel kamienicy na Harlemie nie dogrzewa lokatorów z mieszkań o stabilizowanym czynszu

23.02.2016, godz. 00:00
kamienica, rent, czynsz, lokatorzy, Harlem
kamienica, rent, czynsz, lokatorzy, Harlem foto:

Kilku lokatorów z kamienicy na Harlemie marznie w swoich apartamentach.Dlaczego? Twierdzą, że właściciele budynku nie dogrzewają ich odpowiednio, bowiem płacą czynsz według miejskich regulacji (tzw. rent stabilized).

Kamienica w okolicy West 113th Street i Adam Clayton Powell Junior Boulevard to głównie drogie kondominia, których właściciele musieli za nie zapłacić po kilka milionów dolarów. Ale pozostało tam kilka apartamentów objętych stabilizacją czynszu, czyli właściciel nie może im podwyższać rentu kiedy i o ile mu się chce, a jedynie według wytycznych specjalnej miejskiej rady. Najwyraźniej jednak może w inny sposób utrudnić im życie. Na przykład nie dogrzewając ich tak jak innych.
Dyskryminowani lokatorzy twierdzą, że tak właśnie się dzieje. Jako dowód podają to, że u wszystkich właścicieli kondominiów wymieniono stare kaloryfery na nowiutkie, które idealnie grzeją, a tymczasem u nich w dalszym ciągu znajdują się stare, przeciekające i ledwo ogrzewające kaloryfery, które na dodatek ciągle się zapowietrzają i nikt nie chce im pomóc w usunięciu usterki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: