NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Władze miasta Nowego Jorku oSrzegają przed mrozami! Nadciąga arktyczny chłód

Władze miasta Nowego Jorku oSrzegają przed mrozami! Nadciąga arktyczny chłód

13.02.2016, godz. 00:00
Zima, mróz
foto:

W walentynkowy weekend będziemy grzać się gorącymi uczuciami. Bo pogoda nie będzie po naszej stronie. Na przekór Amorowi nad metropolię i okolice nadciąga arktyczne powietrze, które przynie siarczysty mróz. Zimno będzie tym bardziej przeszywające, bo chłodnemu frontowi będzie towarzyszyć silny wiatr.

Jak zapowiadają synoptycy AccuWeather w sobotę w ciągu dnia będzie maksymalnie 19 F (około - 7 st. C). Jednak wiatr sprawi, że odczuwalna temperatura będzie wahać się w okolicach 3 F (ok. - 16 st. C). Ale kiedy z nieba zniknie słońce, i kiedy wiele osób będzie wychodzić na różne walentynkowe imprezy i kolacje, zacznie się bardzo ochładzać. Wieczorem oraz w nocy temperatury osiągną 4 F, ale odczuwać będziemy minus 17 F! Czyli około minus 27 st. C. W niedzielę – czyli w Valentine's Day – w dalszym ciągu będziemy pod wpływem arktycznego powietrza. W dzień w dalszym ciągu będzie 19 F (odczuwalna 7 F czyli ok. minus 14 st. C).
W nocy z kolei termometry będą pokazywać 7 F. Z uwagi na tak niskie temperatury, władze miasta ogłosiły tzw. Code Blue i za apelowały o ostrożność. Od poniedziałku – jak zapowiadają meteorolodzy – ma zacząć się ocieplać. Rozpoczniemy nowy tydzień jeszcze w granicach „trzydziestek” (około - 1 st. C), ale we wtorek ma być już ponad 50 F czyli około +10 st. C.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: