NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wirus Zika potwierdzony u ciężarnej

Wirus Zika potwierdzony u ciężarnej

01.02.2016, godz. 00:00
Inwazja komarów gigantów
foto:

Przedstawiciele nowojorskiego Wydział Zdrowia potwierdzili kolejny przypadek, zarażenia groźnym wirusem Zika. Tym razem sprawa jest bardzo poważna, bowiem zaatakował ciężarną kobietę.

O ile w przypadku dorosłych zarażenie wirusem przenoszonym przez komary w tropikach nie jest bardzo niebezpieczne, to u kobiet w ciąży może spowodować bardzo poważne szkodzenie płodu. Między innymi może wywołać mikrocefalię, czyli małogłowie dziecka. Przedstawiciele Wydziału Zdrowia mówią, że kobieta przechodzi teraz testy i badania, pozostałe dwie osoby są już zdrowe.
Wszyscy, u których stwierdzono wirusa Zika, podróżowali niedawno do tropikalnych krajów. Lekarze apelują do nowojorczyków planujących wyjazdy do ciepłych krajów, by zadbali odpowiednio o siebie i zabezpieczyli się przed ewentualnym ukąszeniem komara. Epidemia wirusa, jaka wybuchła m.in. w krajach Ameryki Łacińskiej, spowodowała już narodziny chorych dzieci. Według specjalistów WHO w przyszłym roku Zika może zaatakować od 3-4 milionów osób w Amerykach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: