NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wirus ebola, koljene doniesienia

Wirus ebola, koljene doniesienia

27.10.2014, godz. 23:02
ebola
foto:

- Do szpitala z objawami wirusa ebola trafił 5-letni chłopczyk z Bronxu. Jak podaje „Daily News” dziecko wraz ze swoją pięcioosobową rodziną wróciło z Gwinei w sobotę w nocy. Wszyscy byli poddani obowiązkowej domowej kwarantannie. Chłopczyk do Bellevue Hospital trafił z wysoką gorączką (103 F), której towarzyszyły wymioty. Obecnie przeprowadzane są badania na obecność wirusa w jego organizmie.

- U Morgan Dixon, narzeczonej lekarza chorego na wirusa ebolę, który przebywa w Bellevue Hospital, nie wykryto śmiertelnego wirusa. Kobieta została ze szpitala zwolniona do domu, gdzie przejdzie kolejny etap kwarantanny.

- Gubernator Andrew Cuomo w niedzielę ogłosił jak będzie wyglądała obligatoryjna 21-dniowa kwarantanna dla każdego kto przylatuje do Nowego Jorku, a kto miał kontakt z pacjentami zakażonymi ebolą. Każdy kto nie będzie miał objawów wirusa ebola zostanie poproszony o pozostanie w domu przez 21 dni i będzie monitorowany przez personel medyczny. Osoby, które nie pochodzą z Nowego Jorku będą miały zagwarantowany nocleg.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: