NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wiosenny Salon Artystyczny Seniora

Wiosenny Salon Artystyczny Seniora

29.05.2015, godz. 00:00
polonia
foto:

Pamiętamy piosenkę Kabaretu Starszych Panów „Wesołe jest życie staruszka”. Jak ulał pasuje do tego, co robią polonijni seniorzy skupieni w Klubie Amber na Greenpoincie. Przekonała się o tym Konsul Generalna RP Urszula Gacek.

Podczas Wiosennego Salonu Artystycznego Seniora podopieczni klubu udowodnili, że mają talent i co najważniejsze potrafią się świetnie bawić!
W środę pomieszczenia Klubu Amber pękały w szwach, a wszystko za sprawą żywiołowego występu Kabaretu Cukier, który tworzą członkowie Klubu Amber.
–To główny punkt programu Salonu i jak się okazało, strzał w dziesiątkę. Wszyscy, z panią konsul na czele, pękali ze śmiechu, widząc jaki potencjał artystyczny mają polonijni seniorzy – opowiada Janusz Skowron, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.
Podczas Wiosennego Salonu Artystycznego Seniora podopieczni Janusza Skowrona zaprezentowali również okolicznościowe wiersze i piosenki. Na artystyczne spotkanie z seniorami przyszło ponad 70 osób.
– Cieszymy się bardzo, że występ seniorów przyciąga tyle osób. Już dziś mogę zapewnić, że powtórzymy tego typu inicjatywę jesienią – dodaje Skowron.
W czasie imprezy otwarto również wystawę malarstwa wiosennego Ireny Sidz-Cebuli i Teresy Stefanowicz. Klub Seniora Amber oferuje on bogatą działalność kulturalną i rozrywkową dla polskich emerytów. Dynamicznie rozwijający się ośrodek został założony w 2013 r. i jest otwarty dla wszystkich chętnych posiadających ubezpieczenie Medicaid. Klub znajduje się przy 71 India Street na Greenpoincie.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: