NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wigilijny wieczór w P-SFUK

Wigilijny wieczór w P-SFUK

06.12.2014, godz. 00:00
P-SFUK
foto:

To był wspaniały wieczór… W czwartek wieczorem największa polonijna instytucja finansowa na wschodnim wybrzeżu Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa zamieniła się w prawdziwie świąteczny rodzinny polski dom.

W głównej siedzibie Unii odbył się tradycyjny wigilijny wieczór. Jak na polską tradycję przystało, wszyscy zaproszeni goście złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy P-SFUK, podsumował ostatni rok Naszej Unii:

- Sukces P-SFUK przejawia się między innymi w postaci aktywów sięgających prawie 1,6 mld dolarów i stale rosnącej liczby członków, przekraczającej aktualnie 81 tys. To wszystko jest możliwe dzięki pracy całego zespołu Unii jak i wsparciu ze strony jej członków – mówił.

Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący Rady Dyrektorów, też podkreślał sukces organizacji.

– Sukces P-SFUK to także angażowanie się w różnego rodzaju akcje polonijne i wspieranie młodzieży – mówił. - Unia jest głównym sponsorem wielu przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i charytatywnych - dodał.

Szef rady Dyrektorów zachęcił wszystkich do wzięcia udziału w świątecznej akcji prowadzonej przez P-SFUK wspólnie z Children’s Smile Foundation pod patronatem „Super Expressu”, podczas której zebrane są środki finansowe dla trzech hospicjów w Polsce.

Podczas wieczoru wigilijnego w P-SFUK obecny był również Joseph Lentol, poseł stanowy reprezentujący m.in. Greenpoint. O oprawę muzyczną wieczoru zadbała mezzosopranistka Katy Sumrow, której na instrumentach klawiszowych akompaniował Oleg Arzoumanov. Wieczór wigilijny w P-SFUK, jak na polską tradycję przystało, zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd.

Fot. Konrad Lata

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: