NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielkie zmiany na Governors Island

Wielkie zmiany na Governors Island

09.02.2016, godz. 00:00
Governors Island
Governors Island foto:

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ma ambitne plany. Poza tym, że zapowiedział budowę połączenia tramwajowego pomiędzy Brooklynem a Queensem, chce również modernizacji Governors Island.

Wyspa leżąca na Upper New York Bay, niedaleko Manhattan Island i oddzielona od Brooklynu kanałem Buttermilk, ma się stać miejscem atrakcyjnym nie tylko latem ale i przez cały rok.
Zrekonstruowane mają zostać wszystkie zabytkowe budynki z czasów kolonialnych, a dodatkowo mają tam powstać nowe parki, szlaki rekreacyjne oraz historyczne po miejscach związanych z gubernatorami. - Ta wyspa to nasz skarb, który trochę zaniedbujemy zamiast z niego korzystać. Planowane zmiany sprawą, że zaczniemy cieszyć się Governors Island tak jak powinniśmy już od dawna. Nie tylko w czasie sporadycznych letnich imprez, ale przez cały rok – mówi Bill de Blasio. Poza tym, że wyspa stałaby się atrakcją to dawałaby również miejsca pracy, dzięki różnym inicjatywom i centrom jakie mają tam powstać. Jak na razie na inwestycja na Governors Island przeznaczono 300 milionów dolarów.
Foto NYC.gov

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: