NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielkie serca dla małych serc

Wielkie serca dla małych serc

14.09.2013, godz. 03:30
Wielkie serca dla małych serc
foto:

Tradycyjnie Polonia nie zawiodła i licznie przybyła na przyjęcie charytatywne organizowane przez Polski Dar Życia (Polish Gift of Life). Tym razem gotowi otworzyć swoje serca rodacy spotkali się na Long Island w Polskim Domu Narodowym w Hempstead.

To było nietypowe spotkanie, gdyż tradycyjnie Polish Gift of Life organizuje doroczne bale, z których dochód przeznaczany jest na ratowanie życia polskim dzieciom chorym na serce. Tym razem jednak, ze względu na dużą liczbę dzieci w potrzebie i niewystarczające fundusze, pani Caroline Kowalczyk, prezes fundacji, zdecydowała się na zorganizowanie dodatkowej imprezy.

Pomimo małej ilości czasu, jaki członkowie fundacji mieli na znalezienie miejsca i przygotowanie uroczystości, a także faktu, że organizacja składa się z małej grupy lokalnych wolontariuszy, bal w Hempstead wyglądał imponująco pod każdym względem. Uroczystość odbyła się przy szczelnie wypełnionej gośćmi sali - przybyło ponad 170 osób, dużo więcej niż zarezerwowało miejsca, ale też program popołudnia niczym nie ustępował tradycyjnym imprezom PGoL. Polski Dom Narodowy użyczył sali na imprezę Polish Gift of Life całkowicie bezpłatnie, rezygnując w ostatniej chwili także z opłat za obsługę baru.

Koordynacją i obsługą imprezy zajmowali się członkowie Polish Gift of Life: Caroline Kowalczyk, Iwona Polak, Linda Czub, Ewa Kozakiewicz, Jola Jacques, Małgorzata Leniartek oraz Alex Telacki. Po przywitaniu gości przez prezes Caroline Kowalczyk oraz po krótkim przemówieniu o historii organizacji, dzieciach uratowanych oraz o tych obecnie czekających na pomoc, oraz po występach i odśpiewaniu hymnów przez Ewelinę Backiel i Paulinę Nowakowski ksiądz Piotr Rożek z parafii św. Jadwigi we Floral Park oraz ksiądz Piotr Wasek z parafii św. Władysława w Hempstead wygłosili inwokacje. Wśród gości był też ksiądz prałat, Monsignor Edward Wawerski.

Oprawę artystyczną zapewniła Ewa Lewandowska, utalentowana śpiewaczka operowa, mająca rzadko występującą barwę głosu - sopran spinto. Popołudnie uświetniły również występy Ani Kaczmarskiej i Patryka Płoszaja - aktualnych mistrzów świata w tańcu z Paryża, zdobywców specjalnej nagrody programu telewizyjnego "Dancing with the Stars". Uczestnicy imprezy mieli również okazję zobaczyć coś, czego dotychczas nie było na żadnych innych balach - Ania i Patryk wystąpili wspólnie z Ewą Lewandowską, która zaśpiewała podczas tańca naszych mistrzów świata.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych; przy specjalnym, osobnym stole dzieci mogły kolorować, otrzymać balon zwierzątko, zrobiony na zamówienie przez panią w kostiumie klauna, ponadto każdy młody uczestnik otrzymał woreczek pełen prezentów i słodyczy.

Po części artystycznej i obiedzie, na którym do wyboru było ponad 10 smacznych polskich i amerykańskich potraw, goście bawili się przy akompaniamencie zespołu Chris & Ronnie, który grał tradycyjne polki, oberki, walce oraz inne, nowoczesne tańce.

Dla uczestników imprezy grał również DJ Mico, który zaoferował bezpłatnie zapewnić oprawę muzyczną dla najmłodszych i nie tylko, grając popularne przeboje zarówno polskie, jak i międzynarodowe. Przebieg całej imprezy uwiecznił w prezencie dla Polish Gift of Life na filmie i kliszy pan Wojtek Maślanka.

Odbyła się także loteria. Licytowano dzieła sztuki autorstwa Dariusza Nowakowskiego (który był gościem uroczystości), Jadwigi Bednarz, Pawła Szkutnickiego oraz Wiesława Grzegorczyka. Oprócz obrazów i plakatów nabyć można było ręcznie robione wazy ceramiczne wykonane przez studentów profesor Michael Ann Tostanoski. Dla miłośników sportu licytowane były rękawice bokserskie mistrza wagi ciężkiej Tomasza Adamka ze specjalną dedykacją "Od serca" oraz zdjęcia z autografem. Fani dobrej muzyki mogli nabyć płytę Stana Borysa z podpisem, osoby dbające o zdrowie zaś mogły kupić napój leczniczy MonaVie z jagód acai.

"Polish Gift of Life potrzebuje więcej osób, które chcą działać w swoim środowisku i pomagać tym najbardziej bezbronnym w potrzebie - dzieciom. Mamy wspaniałą młodzież i liczymy na to, że coraz więcej młodych osób polskiego pochodzenia zapisze się do nas i pomoże nam działać jeszcze skuteczniej. Modernizujemy naszą stronę internetową, niebawem będzie można składać dotacje przez paypal, używając karty kredytowej lub debetowej. Można będzie również zapisać się do organizacji przez Internet. Od jakiegoś czasu jesteśmy aktywni na Facebooku. Staramy się ułatwiać naszym członkom i sympatykom współpracę z nami i prosimy o to samo - możecie nam pomóc, zapisując się do Polish Gift of Life - zaprasza Iwona Polak, wiceprezes fundacji.

Więcej informacji o Polish Gift of Life na stronie www.polishgiftoflife.org oraz na Facebooku, a także pod numerem telefonu 516-746-1532

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: