NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielkie gwiazdy też mają swoich kandydatów

Wielkie gwiazdy też mają swoich kandydatów

09.07.2013, godz. 02:00
Zamachowcy z Bostonu chcieli wysadzić Nowy Jork
foto:

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wiele gwiazd Hollywood mieszka... w Nowym Jorku. Część angażuje się nawet w lokalną politykę, gorąco popierając swoich kandydatów na burmistrza naszej metropolii.

A wybory zbliżają się coraz większymi krokami. Nic więc dziwnego, że kandydaci prześcigają się w pomysłach na rozkręcenie kampanii. A kto bardziej może pomóc jak nie gwiazdy?

W ostatnich dniach najbardziej aktywnie w tej materii działało dwóch demokratycznych kandydatów: przewodnicząca Rady Miejskiej Christine Quinn oraz rzecznik interesu publicznego Bill de Blasio (52 l.). Kampanię Quinn oficjalnie poparli m.in. Brooke Shields, Whoopi Goldberg, Neil Patrick Harris, Tim Gunn (znany z programu "Project Runway's") czy reżyser Rob Reiner.

Z kolei Bill de Blasio może liczyć na poparcie byłego strażaka, a teraz gwiazdę filmową znaną chociażby z hitu "The Boardwalk Empire", czyli Steve'a Buscemi. Jego kandydaturę popiera również Alec Baldwin i znana z serialu "Sex and the City" Cynthia Nixon.

Ale gwiazdy wybierają nie tylko demokratów. Były szef MTA Joe Lhota (58 l.), który startuje na urząd burmistrza z ramienia Partii Republikańskiej, otrzymał poparcie od aktorów znanych z serialu "The Sopranos". Zdaniem Steve'a Schirripa, Tony'ego Sirico oraz Vincenta Curatola republikanin będzie najlepiej rządził miastem i utrzyma jego świetność.

Zdaniem ekspertów politycznych liczba gwiazd popierających danych kandydatów o niczym jeszcze nie świadczy i wcale nie oznacza, że ktoś, kto ma za sobą ich więcej, wygra. Niemniej z pewnością pomoże przekonać nieprzekonanych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: