NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielkie atrakcje! Wspaniałe okręty! Gratka dla turystów i mieszkańców! Fleet Week znów „cumuje” w Nowym Jorku

Wielkie atrakcje! Wspaniałe okręty! Gratka dla turystów i mieszkańców! Fleet Week znów „cumuje” w Nowym Jorku

20.05.2014, godz. 20:08
Fleet Week
foto: Dreamstime

Na to wydarzenie z pewnością czekali wszyscy wielbiciele amerykańskiej marynarki wojennej. Po rocznej nieobecności, która była spowodowana cięciami budżetowymi, Fleet Week powraca do Nowego Jorku.

Marynarze zawitają do metropolii jeszcze przed Memorial Day Weekend – Fleet Week odbywa się od 21 do 27 maja. W tych dniach do Nowego Jorku przypłynie 1500 marynarzy Marynarki Wojennej, członków Marines i Coast Guard, którzy swoje okręty zacumują na przystani na Manhattanie. Co najważniejsze, przez kilka dni będzie można wejść na pokład ich jednostek!

Fleet Week to jednak nie tylko zwiedzanie okrętów i polowanie na zdjęcia z przystojnymi marynarzami; to także czas, kiedy w metropolii odbywać się będzie mnóstwo koncertów i imprez plenerowych. Organizatorzy zapowiadają występ orkiestry wojskowej, liczne wystawy i pokazy związane z siłami zbrojnymi USA. Najwięcej wydarzeń odbywać się będzie na terenie Intrepid Sea, Air & Space Museum.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: