NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielki wybuch gazu w New Jersey. Huk, ogień i śmierć

Wielki wybuch gazu w New Jersey. Huk, ogień i śmierć

06.03.2014, godz. 00:00
pożar
foto:

Sceny niczym z filmu katastroficznego rozegrały się w Mercer County (New Jersey).

Straszliwa eksplozja gazu zniszczyła kilkanaście domów, znajdujących się w kompleksie mieszkalnym Crockett Lane. Wskutek wybuchu śmierć poniosła jedna osoba, a siedem innych zostało rannych.

Na osiedlu, gdzie we wtorek po południu doszło do tragedii, przebywali wcześniej gazownicy z Public Service Electric and Gas Company (PSE & G). – Od godziny 1 pm pracowali, by usunąć awarię. Nagle doszło do eksplozji i rannych zostało siedmiu z nich. Wszystkich przewieziono do pobliskiego szpitala – relacjonował przedstawiciel PSE & G.

Tymczasem ogromna łuna ognia rozprzestrzeniła się na domostwa. W pośpiechu ewakuowano mieszkańców. Niestety, nie wszyscy uszli z życiem... Dopiero wieczorem w samochodzie, który był zaparkowany w pobliżu miejsca eksplozji, znaleziono ciało kobiety.

– Nie byliśmy w stanie zidentyfikować ofiary, czekamy na sekcję zwłok – powiedział Ron Lunetta z miejscowej policji. Funkcjonariusze przez całą noc z wtorku na środę zabezpieczali zniszczone domy, do których nie mogli wrócić poszkodowani mieszkańcy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: