NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielki pożar na Brooklynie

Wielki pożar na Brooklynie

26.04.2016, godz. 00:00
pożar na Brooklynie, FDNY, pożar przy Arlington Avenue
pożar na Brooklynie, FDNY, pożar przy Arlington Avenue foto:

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z szalejącym pożarem jaki wybuchł na Brooklynie. Szybko rozprzestrzeniający się ogień zniszczył kilka domów i kościół. Dziewięć osób odniosło obrażenia, w tym jedna poważne.

– Dyspozytor przyjął zgłoszenie o pożarze przy 270 Arlington Avenue niedaleko Linwood Street na Cypress Hills w niedzielę przed siódmą wieczorem. Po przybyciu na miejsce, ogień buchał już wielkimi jęzorami i rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki – poinformował James Leonard, jeden z komisarzy FDNY. Dodał, że pożar zaczął się w garażu i szybko rozprzestrzenił się na dwa sąsiednie domy oraz kościół, które – jak to w tej części Brooklynu – stoją bardzo blisko siebie i mają wiele drewnianych elementów. Ogień opanowano przed trzecią nad ranem w poniedziałek.
Stan zniszczeń oraz przyczyny wybuchu ognia są ustalane i badane przez inspektorów FDNY. Podczas pożaru rannych zostało dziewięć osób – dwóch lokatorów i siedmiu strażaków. Ośmiu osobom wystarczyła pomoc na miejscu lub krótka hospitalizacja, jedna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Foto FDNY Twitter

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: