NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielki Papież wrócił na Greenpoint

Wielki Papież wrócił na Greenpoint

26.05.2013, godz. 12:00
Wielki Papież wrócił na Greenpoint
foto:

Każdy powrót osoby kochanej, cenionej, obdarowanej szacunkiem jest wyjątkowy i wzruszający. Parafianie kościoła pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Brooklynie 19 maja 2013 roku byli uczestnikami szczególnego w swoim rodzaju powrotu osoby, która zapisała się w historii Polski i świata.

29 września 1969 parafię odwiedził kardynał Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II. Jak wspominał świadek tamtych wydarzeń ks. Józef Szpilski CM, świątynia tego dnia była wypełniona po brzegi… były dzieci ze szkoły parafialnej św. Stanisława Kostki oraz niezliczone tłumy polonijne. A kardynał Wojtyła wygłosił wtedy przepiękne kazanie: "My chcemy Boga...", którego treść jest aktualna po dzień dzisiejszy."

Po śmierci papieża Jana Pawła II bardzo szybko pojawiły się pragnienia posiadania wyjątkowej pamiątki po Nim - relikwii tego wspaniałego świadka ewangelii i wiernego syna Kościoła. Ziściło się ono w naszej parafii św. Stanisława Kostki. W czasie uroczystej mszy świętej w przepięknym, stylowo dobranym do wystroju wnętrza naszej świątyni relikwiarzu, zaprojektowanym i wykonanym przez Janusza Wiśniowskiego i ufundowanym przez firmę polonijną "Best Interiors" p. Sebastiana Klimczyka, po 44 latach od wizyty Jan Paweł II powrócił na Greenpoint.

Powrócił w pięknej oprawie, wśród licznych koncelebransów i oprawie muzycznej chóru parafialnego pod profesjonalną opieką Małgorzaty Staniszewskiej. W tej podniosłej atmosferze dokonano poświęcenia i oddania do publicznej czci relikwii największego z rodu Polaków.

Niech Jego obecność w postaci relikwii stanie się szczególnym błogosławieństwem dla tego miasta, dla Polonii. Zapraszamy was serdecznie - wstąpcie do naszej świątyni na rogu Humboldt

Street i Drigss Avenue na Brooklynie. Świadkowie procesu przygotowującego beatyfikację opisują niezliczone cuda uproszone u Jezusa Chrystusa za pośrednictwem Jana Pawła II. Przyjdź na modlitwę do tego miejsca, gdzie po 44 latach powrócił pokorny sługa Maryi - błogosławiony Jan Paweł II.

Ks. Jarosław Lawrenz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: