NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielki festyn fundacji Uśmiech dziecka

Wielki festyn fundacji Uśmiech dziecka

14.06.2013, godz. 02:00
Wielki  festyn  fundacji Uśmiech  dziecka
foto:

Nadchodzący polonijny weekend zapowiada się wyjątkowo gorąco. Wszystko za sprawą dorocznego wielkiego festynu Fundacji Uśmiech Dziecka. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Najważniejszą z nich będzie finał konkursu Talent Show. Podczas festynu - jak zawsze - będą również zbierane pieniądze na szczytny cel.

- Dochód z festynu będzie przeznaczony na pomoc 5-letniemu Dawidkowi, który przyleciał z Polski na operację do Nowego Jorku - mówi Joanna Mrzyk z Fundacji Uśmiech Dziecka. - Chłopiec cierpi na śmiertelną chorobę genetyczną zwaną chorobą Battena, ponadto ma zaburzenia umysłowe. W listopadzie zeszłego roku szpital w NY wykonał darmowe badania i Dawid zakwalifikował się do operacji, która zostanie wykonana jeszcze w czerwcu - dodaje.

Chłopiec z rodzicami będzie przebywał w McDonald House.

- Rodzina potrzebuje wsparcia finansowego i mamy nadzieję, że tak jak za każdym razem, Polonia otworzy swoje serca na potrzeby chorych dzieci - mówi Mrzyk.

A jakie atrakcje czekają nas na festynie? Będzie malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, a dla dzieci szukających ekstremalnych wrażeń przygotowano dmuchaną ścianę wspinaczkową. Oczywiście na tego typu imprezie nie może zabraknąć waty cukrowej i popcornu. Organizatorzy jak co roku gwarantują wspaniałą zabawę ze szczytnym celem.

Festyn Fundacji Uśmiech Dziecka odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca, przy parafii św. Krzyża, 56-01 61 Street, Maspeth. Zabawa rozpocznie się o godzinie 4 po południu. Serdecznie zapraszamy!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: