NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielka flaga Polski załopocze nad Greenpointem. Symbol nie tylko dla Unii

Wielka flaga Polski załopocze nad Greenpointem. Symbol nie tylko dla Unii

30.05.2014, godz. 20:21
PSFUK
foto:

Jeszcze bardziej biało-czerwono na Greenpoincie! Przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej stanęły maszty przeznaczone dla flag: polskiej i amerykańskiej. Uroczyste podniesienie barw odbędzie się w tę sobotę (w samo południe).

Jak informują przedstawiciele P-SFUK, postawienie masztów i podniesienie flag przed główną siedzibą Unii na Greenpoincie (przy 100 McGuinness Boulevard) ma pokazać, że ta największa polonijna instytucja finansowa wciąż pomaga w realizowaniu „American dream” przez imigrantów z Polski, a ponadto ma wymiar praktyczny. Jaki? Maszty będą punktem orientacyjnym i miejscem odniesienia dla wielu mieszkańców Brooklynu.

– W sercu Greenpointu musi być symbol podkreślający polskość tej dzielnicy. Nie ma lepszego miejsca – uważa Paweł Burdzy, PR Manager w P-SFUK. – Pamiętajmy, że Unia powstała dlatego, iż mieszkający na Greenpoincie nasi rodacy nie mieli dostępu do usług finansowych. Zaczynała od jednego stolika w stołówce, a po 38 latach ma 1,5 mld dolarów w aktywach i ponad 80 tys. członków w całej Ameryce – dodaje.

Szefostwo instytucji zaprasza na sobotnią uroczystość; po podniesieniu flag przewiduje poczęstunek dla gości...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: