NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielka awaria na Mahattanie - woda z rury zalała metro

Wielka awaria na Mahattanie - woda z rury zalała metro

09.04.2015, godz. 16:31
Pęknięta rura, awaria
Pęknięta rura, awaria foto: dreamstime

 

Ostatni raz stacje metra były tak zalane wodą, kiedy na Nowy Jork uderzyła Sandy... Tym razem winny był jednak nie żywioł, a rura wodociągowa. Jej pęknięcie spowodowało, że potężne ilości wody zaczęły wylewać się na ulice a następnie, otworami wentylacyjnymi, przelewać na stację metra.

 

 

Jak poinformował rzecznik FDNY, do awarii doszło w środę o 6:51 wieczorem niedaleko 175 West 13th Street przy Seventh Avenue. Woda pod dużym ciśnieniem w szybkim tempie zaczęła zalewać ulicę, która – jak opisywali świadkowie – zamieniła się w rzekę. Następnie zaczęła się przelewać do znajdującej się w pobliżu podziemnej stacji metra linii 1 - 14th Street.
Zanim straży i ekipie ConEd udało się opanować wyciek, woda zalała cały peron i znajdujący się tam pociąg. To oczywiście spowodowało kilkugodzinny paraliż w kursowaniu pociągów czerwonej linii – czyli 1, 2 i 3, a także spore opóźnienia na innych liniach. Wyciek został opanowany około 8 wieczorem.
Na razie nie wiadomo co było przyczyną pęknięcia rury, ale nie jest wykluczone, że została ona uszkodzona w czasie tegorocznej wyjątkowo mroźnej i długiej zimy. W celu dokonania koniecznych prac remontowych i wymiany zniszczonego odcinka rury, odcięto dopływ wody do okolicznych domów.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: