NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wielka afera w oddziałach DMV na Queensie, Long Island i Manhattanie! Prawa jazdy za łapówki

Wielka afera w oddziałach DMV na Queensie, Long Island i Manhattanie! Prawa jazdy za łapówki

04.04.2014, godz. 00:00
prowo jazdy
foto:

Jak sobie załatwić dobrze płatną pracę – miejską lub stanową – ze wszystkimi świadczeniami? Dać łapówkę! Na taki pomysł wpadło co najmniej 21 osób, które chciały pracować m.in. jako kierowcy autobusów (mieli nas wozić...). Kandydaci bezczelnie kupowali pytania na specjalistyczne testy egzaminacyjne. Oszustwo wyszło na jaw i nieuczciwych nowojorczyków czeka proces.

Jak potwierdza biuro prokuratora Manhattanu, Cyrusa Vance’a Jr., aresztowani mężczyźni byli zainteresowani pracą jako kierowcy autobusów i ciężarówek – zarówno miejskich, jak i stanowych, bądź usługami dla dużych komercyjnych firm transportowych czy budowlanych. Wiadomo, że potrzebne jest do tego prawo jazdy specjalnej kategorii (commercial driver’s license) i testy egzaminacyjne są inne, niż na zwykłe prawko. Zamiast jak każdy uczciwy człowiek, podejść do testów, cwaniacy postanowili kupić odpowiedzi... A nieuczciwi urzędnicy na to przystawali.


W czasie prokuratorskiego śledztwa ustalono, że aresztowani kontaktowali się z „kupionymi” urzędnikami Wydziału Komunikacji (Department of Motor Vehicle – DMV), wręczali im po 4 tysiące dolarów łapówki i dostawali za to odpowiedzi. Procedura była od początku do końca ustawiona: dana osoba wchodziła na salę egzaminacyjną, otrzymywała arkusz testowy i po chwili mogła z nim wyjść do innego pomieszczenia, gdzie „pośrednik” zaznaczał prawidłowe odpowiedzi... Później taki test trafiał na kupkę razem z innymi...


Oszustwa miały miejsce w oddziałach DMV na Manhattanie, Queensie i na Long Island. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w Manhattan Supreme Court i wkrótce rozpocznie się ich proces.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: