NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wiele dni horroru w Trenton

Wiele dni horroru w Trenton

13.05.2013, godz. 02:00
Crime scene
foto:

Dla mieszkańców południowej części Trenton to nie był spokojny weekend. W jednym z domów została zastrzelona kobieta i jej nastoletnie dziecko. Od piątku do niedzieli rano trwały zaś negocjacje z uzbrojonym, niebezpiecznym mężczyzną, który przetrzymywał tam zakładników. - Trójka przetrzymywanych dzieci jest już bezpieczna. Mieszkańcy okolicznych domów mogą wrócić do swoich posesji - ogłosiła na szczęście w niedzielę rano policja.

Dramat trwał od wielu dni. Policja została wezwana w piątek do dzieci ofiary, które od 12 dni nie pojawiły się w szkole. Gdy oficerowie weszli do dwupiętrowego domu w South Trenton zastali zabarykadowane drzwi. Po sforsowaniu ich trafili na uzbrojonego mężczyznę, który wykrzykiwał, że ma bomby. Stróże prawa wycofali się tak, aby nikomu nic się nie stało. Zdołali uwolnić z apartamentu 19-letniego chłopaka, który opowiedział im, że są tam przetrzymywane inne dzieci, a od kilkunastu dni nie widział swojej matki. Według relacji, z mieszkania wydobywał się charakterystyczny odór rozkładających się zwłok. Na miejsce zdarzenia wezwano jednostki SWAT.

- Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców z pobliskich zabudowań, a ulice wokół domu, gdzie przetrzymywano zakładników, otoczone były policyjną taśmą.

Finał akcji nastąpił dopiero w niedzielę rano, kiedy to podejrzany o zabójstwo i porwanie został zabity, a dzieci uwolnione.

Jak podaje NBC News członkowie rodziny zidentyfikowali ofiarę jako Carmelitę Stevenson.

- Gdy tylko dowiedziałam się z mediów o tym co wydarzyło się w New Jersey, natychmiast wsiadłam w samochód i przyjechałam do domu siostry. Ona ze swoim chłopakiem nie mogła się dogadać, czasami dochodziło między mini do nieporozumień. Jednak czy to był powód żeby zabić ją i dziecko? - zastanawia się zrozpaczona Tonya Kelly, siostra Stevenson, która przyjechała do New Jersey z Maryland. - Zakładnikami tego bezdusznego mężczyzny były dzieci w wieku 4, 18 i 20 lat - dodała Tonya Kelly.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: