NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Większość nowojorczyków nie chce byłego burmistrza w Białym Domu

Większość nowojorczyków nie chce byłego burmistrza w Białym Domu

24.02.2016, godz. 00:00
Michael Bloomberg
foto:

Podczas gdy Michael Bloomberg nabiera coraz większej ochoty na włączenie się do kampanii prezydenckiej, nowojorczycy nie bardzo to popierają. Większość mieszkańców Nowego Jorku nie chce byłego burmistrza za prezydenta.

Z sondażu przeprowadzonego przez NY1 wynika, że blisko 60 procent nowojorczyków nie zagłosowałaby na Bloomberga w wyborach prezydenckich, mimo że wybrali go aż trzy razy na burmistrza metropolii.  Ich zdaniem biznesmen-milioner nie powinien nawet włączać się do wyścigu i rozpoczynać kampanii jako kandydat niezależny. Z kolei 33 procent respondentów powiedziało, że bardzo chętnie zobaczyliby nazwisko Bloomberga na liście kandydatów do Białego Domu i zagłosowaliby na niego. Siedem procent zapytanych w sondażu nie ma na ten temat wyrobionego zdania.
W tej samej ankiecie zapytano również jak zagłosowaliby nowojorczycy, gdyby mieli wybór między Hillary Clinton a Donaldem Trumpem. W takim przypadku była Sekretarz Stanu zmiażdżyłaby magnata nieruchomości. Aż 72 procent respondentów powiedziało, że zagłosowałoby na Hillary, a zaledwie 14 proc. na Donalda.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: