NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wieczór poświęcony ś.p. Zbyszkowi Chaleckiemu na Greenpoincie

Wieczór poświęcony ś.p. Zbyszkowi Chaleckiemu na Greenpoincie

14.07.2014, godz. 01:00
Zbyszek Chalecki, pożegnanie Zbyszka Chaleckiego
Zbyszek Chalecki, pożegnanie Zbyszka Chaleckiego, Polonia, Nowy Jork foto:

W sobotę wieczorem w klubie Europa na Greenpoincie odbyło się spotkanie poświęcone zmarłemu w miniony czwartek Zbigniewowi Chaleckiemu, byłemu właścicielowi tego klubu.

Na miejscu zjawiło się wielu spośród tych, którzy mieli okazję poznać Zbyszka podczas wielu lat jego obecności w klubie i w życiu Polonii. Tego wieczoru nie brakowało wzruszających momentów... Najbliżsi wspominali Zbyszka jako niezwykle serdeczną i uczynną osobę.
O Zbyszku, mężu i ojcu, wzruszająco opowiedziała jego żona. Przemawiając do zebranych, Marian Ponanta, przyjaciel rodziny, podkreślił, jak niepowtarzalną i przyjacielską osobą był Zbyszek i jak wyjątkowym miejscem był stworzony przez niego klub... Opowiedział także o jego sukcesach zawodowych, dziękując również obecnemu właścicielowi Michałowi Siwcowi za możliwość zorganizowania tego wieczoru.
Jak informowaliśmy, 43-letni Zbigniew Chalecki zmarł w miniony czwartek w godzinach porannych wskutek ataku serca. Zmarły pozostawił żonę oraz córkę.
Pożegnanie Zbyszka Chaleckiego odbędzie się w Domu Pogrzebowym Arthur’s Funeral Home przy 207 Nassau Ave na Greenpoincie - we wtorek, 15 lipca, w godz. 4-9 pm. Następnego dnia w środę (o 11 rano) w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie zostanie odprawiona msza Św. w intencji zmarłego.
Tekst i foto: Marcin  Żurawicz

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: