NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Wieczór Kolęd w Naszej Unii

Wieczór Kolęd w Naszej Unii

05.12.2015, godz. 00:00
kolędy w Naszej Unii
kolędy w Naszej Unii foto:

W czwartkowy wieczór radosny nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia dominował w głównym oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Boulevard na Greenpoincie. Pięknie udekorowany i świątecznie oświetlony budynek czekał na gości spotkania opłatkowego Rady Dyrektorów i Zarządu PSFCU z Polonią.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele 10 organizacji sponsorujących P-SFCU, członkowie wielu instytucji i stowarzyszeń polonijnych, przedstawiciele duchowieństwa, polskich szkół i mediów. Opłatki, którymi dzielili się zebrani pobłogosławił biskup pomocniczy diecezji Brooklyn, dr Witold Mroziewski. W imieniu Rady Dyrektorów życzenia dla wszystkich członków przekazał jej przewodniczący Krysztof Matyszczyk.
Dyrektor Wykonawczy Unii, Bogdan Chmielewski, składając życzenia obecnym dzielił się także radością z dobiegającego końca roku, bardzo udanego dla P-SFCU.  – Do jego zakończenia zostało wprawdzie kilka tygodni, lecz my już dziś wiemy, że to był dobry rok – mówił Bogdan Chmielewski. Wyniki Naszej Unii napawają optymizmem: dołączyło ponad 4000 nowych członków, a na koniec października 2015 roku aktywa wyniosły 1 miliard 669 milionów dolarów. W bieżącym roku otwarto także 16 już oddział (i czwarty w Illinois) na przedmieściach Chicago, w Schaumburgu.
Spotkanie było także okazją do podziękowań pod adresem Rady Dyrektorów oraz Zarządu P-SFCU za udzielone wsparcie instytucjom kulturalnym, organizacjom polonijnym, szkołom i stowarzyszeniom w ciągu mijającego roku. Głos zabierali m.in. Magda Kapuścińska z Instytutu Piłsudskiego, który swoją nową siedzibę znalazł na Greenpoincie dzięki wydatnej pomocy Naszej Unii oraz Ryszard Zawisny, prezydent komitetu organizującego doroczną Paradę Pułaskiego, której PSFCU od lat jest głównym sponsorem. Bogdan Chmielewski podkreślał, że to wsparcie dla działających na rzecz Polonii instytucji i stowarzyszeń jest możliwe dzięki członkom, którzy powierzają swoje oszczędności, a także zaciągają pożyczki w tej największej etnicznej Unii Kredytowej w Ameryce.
Wieczór zgromadzonym umilały występy muzyczne i wspaniałe wykonania tradycyjnych polskich kolęd.
Konrad Lata

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: